Mamayı Muhafaza Etmek

Bebeğime hem daha ekonomik olsun diye hemde bir daha kitten mama almama gerek kalmasın tek celsede yetmesi için royal canin in 10 kg liğini aldım fakat ağzında çıt çıt yokmuş açtığım gibi kabak gibi açık kaldı ağzını mandalla kapattım ama ürünün bozulma bayatlama şansı var mıdır veya öneriniz nedir çok teşekkür ederiz...

11 CEVAP

Alperen07

Büyük cam veya plastik turşu kavanozları oluyor kapaklı onlara koyabilirsiniz 5 kg Luk ve 10 kg olarak satılır onlar işinizi görür bence kapatıp kuru serin güneş görmeyen bir ortamda uzun süre taze kalacaktır

Themis_hy

1-2 kiloluk cam kavanozlara bölüp ışık görmeyecek, serin bir dolap içinde saklayabilirsiniz. Plastik saklama kapları pek sağlıklı olmaz. Büyük cam kavanoz da olabilir ama ağzının sık açılıp kapanması hava ile daha çok temas etmesine sebep oluyor.

Buseckr

2 Litrelik saklama kabına koyuyorum geri kalan pakettekini zımbalıyorum bende 10 kg almıştım en azından hava almıyor o kadar mamayı koyucak kap bulmak çok zor

Karameeell

Burdanmi aldınız mamayi

alabalik32

Plastik petlere veya kavanozlara doldurabilirsiniz.

dtaylan03

Ağzı hava almayacak şekilde kapanan plastik kaplar var farklı büyüklükte. O kutudan kullanıyorum, ama mamayı kutu içine dökmek yerine yine kendi paketiyle koyup ağzını kapatıyorum. Normal bir kaba koyarsanız, hava sirkülasyonunu kesmezseniz mama bozulur, en azından kedilerin hoşlanmayacağı bir tad değişimi yaşanabilir

Burdan almadım hayır çok uyguna *** den aldım :/

mishapamuk

1 kiloluk cam kavanoz aldım ben. içine koyuyorum. paketi de streç film ile iyicene kapatıyorum. sorun olmuyor.

3kg lik bi kabın içine koyuyorum akşam fotoğrafını atarım buraya çok komik oldu büyük paketi de zımbalıyorum sonra da poşete koyuyorum şimdilik bi problem yok gibi duruyor :)

yusufsaygin2

Mama paketleri; kokuyu ve tadı hapseden özel ambalajlardan üretilmektedir. Farklı bir yere koyduğunuz zaman mamanın kokusunun ve yağının azaldığını göreceksiniz. En iyisi kendi ambalajında, hava almayacak şekilde muhafaza etmek.

anakucağı alacağım sanırım ya