Kedimin İdrar Problemi Yok Fakat Sürekli Kuma Girip Çıkıyor. Neden?

tugceliced
tugceliced

169 Puan

Merhaba. kedim 7 aylık himalayan( İran kedisi) cinsi dişi bir kedi. Son 24 saat içerisinde devamlı kuma girip çıkmaya başladı ama idrar problemi yaşamıyor her gün olduğu kadar yapabiliyor. Kuma girip bazen eşeliyor çıkıyor bazen 2 dakika oturuyor çıkıyor kızgınlık dönemine giriyoruz galiba zaten devamlı özellikle sabahları miyavlıyor. sonuç olarak kuma sürekli girip çıkmasına bir neden arıyorum yardımcı olur musunuz?


3 CEVAP

SDO
SDO

7058

Eğer idrar çıkışında sorun yoksa. Sıksık az az yapmak gibi ya da çok hacimli yapmak gibi ya da yapamamak gibi kızgınlık sürecine giriyordur. Dişi kediler 6-7. aylarda kzıgınlığa giriyor. Kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak en sağlıklısı. Kızgınlık sürecindeyken kısırlaştırmak sağlık sorunlarına sebep oluyor. Kısırlaştırmadan tekrar tekrar kızgınlığa girmesi ise rahim hastalıkları ve strese bağlı bağışıklık sorunları çıkarabiliyor. Veteriner bu konuda sizi daha açıklayıcı yönledirecektir.


tugceliced
tugceliced

169

Evet idrarı yapması gerektiği kadar ama az az aralıklarla yapıyor ben anne olmasını istediğim için ilk çiftleşme döneminden ve doğumundan bir süre sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum. Bu konuda da lütfen benimle yorumlarınızı paylaşın. Birde bu süreçte yapabileceğim bir şey var mı? ya da yapmamam gerekenler neler?. Ağrısı oluyor mudur? gerçekten bunu çok dert ediyorum.


Ozge00
Ozge00

129954

Veterinere danışın aksatmadan en kisa zamanda


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 113 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29997 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR