Karma Aşısı İçin Doğru Ve Zaman Mı ???

Sulecrn

Kedime ilk parazit uygulamasinı 7 Eylül de yaptırdım. Veterinere karma aşı için ne zaman geleyim dedim oda 1 yaşında kuduz asisiyla vururuz dedi. Yanlış olduğunu bildiğim için veteriner değiştirdim. Diğer parazit uygulamasina 2 hafta kaldı. Parazit aşılarını olmadan mi karma yaptırmalıyım yoksa sonra mı ?

2 CEVAP

SDO

İlk parazit tedavisi bittikten sonra eğer yemesi, içmesi ve kaka kıvamında sorun yoksa karma aşı uygulanması en idealidir. Herşey yolundaysa ki veterinerin de muayene etmesi önemli tabi 2-2.5 aylıktan itibaren 1.Karma, 20-21. gün de 2.Karma yapılır.
1 yaşını beklemek çok riskli

Sulecrn

Teşekkür ederim