Kedinin Gözünü Nasıl Kurtarabilirim ?

gulhanx

Merhabalar
Sokakta bulduğum kedinin gözleri fotoğraflardaki gibi.
Bir gözü tamamen kapalı diğer gözünün üstünde beyaz sis gibi bir şey var.
İnternetten araştırdığım kadarıyla gentagut ve terramycn kullanıyorum. Ilık çay ile de gözlerini temizliyorum.
Ancak 2 gündür pek ilerleme yok gibi duruyor. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum.

7 CEVAP

NURSENA123

bi an önce veterinere gidin

sforselin

Veterinere götürmeden internetten bakıp damla kullanmak çok yanlış. Kör bile oluyor kediler bu yüzden kediler

ecrinnurAslan

Bence hemen veterinere gidin

ZehraBulutt

Sakın kafanıza göre ilaç kullanmayın, daha beter olmasın iyileştiricem derken, göz başka organa benzemez çok hassas.

gulhanx

En son bu fotoğraftaki kedinin kardeşini götürdüğümde , yaşadığım yerdeki veteriner "bunun gözleri gitmiş" deyip kocaman şırıngayla 100 tlye bir ilaç karışımı satıp eve yolladı. Tabi ki ben de koca şırınga ile veterinerin verdiği ilacı yarısını yere yarısını göze döke saça zar zor damlattım ama başaramadım gözlerini açmayı... Şu an zorunlu olarak ,yaşadığım yer küçük ve 1 tane veteriner var. Araba ve taşıma çantası imkanım olmadığı için size sordum. Acaba bir şeyler yapılabilir mi diye

TugbaAytekin

Benim kedim de böyle 1 aya yakindir veterinerin dedigi damlalari kullandik olmadi gecmedi. Bugun kontrole gittiginde bi cerrahin gormesi gerekli demis. Oturdugumuz yerde yakin veteriner bi tane var. Kedimde uzun yolda cok strese giriyor. Ne yapacagimi bilmiyorum

gulhanx

bugün bir veteriner eyestil ve demoxif önerdi ancak 3-4 haftada iyilieşebilirmiş.
fırsat bulduğumda veterinere gösterip bu ilaçlara başlayacağım artık son çare...