Köpegim Üzerinden Yapılan Tehdit.

_ggunes

Merhaba.
Evde golden cinsi bebek besliyorum. Alt komşum köpegimin tüylerinden rahatsız olduğunu belirtip sürekli kapıya gelerek tehdit ve hakaretler de bulundu. Rahatsız edecek şekilde bir tüy problemi yaşamıyoruz. Köpeğimin apartmandan aşağıya yukarıya çıkması bile rahatsız ediyormuş. Zaten bu kişiden başka da Rahatsız olan birileri yok. Köpeği bırakın ya da gidin gibi sözler duyuyorum. Son yaşanan tartışmanın ardından savcılığa şikayetimi bildirdim. Gerekli yerlere dilekçe verip idari soruşturma açılmasını istedim.Bugün görevliler geldi ve köpegimin asi karnesine bakıldı zaten bir sıkıntı çıkmadı.Fakat dernekten gelen bayan sürekli uzlaşmaya gidin ısrarında bulundu. Anlamadığım sey problem çıkartan biz değiliz.Sorunumuzu anlattık daha sonra komşuyla görüştüler aynı şekilde ona da uzlaşma teklifi yaptı ve hicbir şekilde bizi veya köpeğimi koruyacak sözler uyarılar yapılmadı . Bu durumda süreç ne olur ? Başına böyle Birşey gelen varsa veya bilgili birisi yardımcı olursanız sevinirim.

23 CEVAP

fatihh10

Uzuldum bencede uzlasmayin sizde onlarla ugrasin

benissexo

köpeğinizin b*kunu yesin alt komşunuz. bence asıl böyle insanlar apartmanda yaşamamalı, bana laf yapanlara bende müstakil ev tutaydın diyorum köpek kediden rahatsız olan müstakil eve taşınsın bu sayede farklı insanlar ve yaşam biçimlerine ortak olmaz.

Anonymus552223

Nereden bulup cikarttiniz yine 4 yillik konuyu:)

Zeke

:D ay ben hiç farketmedim uyku sersemi. Hahahaha çok gülüyorum şuanda :D

LadyAndCat

Benissexo;
Ahahaha :D
AYNEN!
Bazı insanlar var ki bir kedinin veya köpeğin patisinin tırnağı bile olacak durumda DEĞİL.
%99’u dindar insanlardan oluşan bir toplumun bu kadar acımasız oluşunu anlamak mümkün DEĞİL
Gerçekten bir kedinin başka birine nasıl bir zararı olabilir? Aynı şekilde köpeğin de ?! Komik :D
Kedi/köpekten korkanlara da ACIRIM. Acınası varlıklar.
Bazı Hanımlar dikkat çekmek için de kediden korkma numaraları yapıyor maalesef ki.Marketteki kedinin kuyruğu değdi değmedi kapalı “dindar” genç kız zıplıyor !
NOLUYORSA HİÇBİR FİKRİM YOK.

LadyAndCat

Dinimizde kedinin yeri ve önemi:
Kedi beslemek sünnettir.
Hz. Muhammed, Uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış, seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını Müezza koymuş.
Hz. Muhammed, kedisi Müezza içtikten sonra kapta kalan su içip aynı suyla abdest alacakken Sahabe-i Kiram Ebu Nuaym "Ya Resul o sudan kedi içti" deyince, Resulullah "Onlar en temiz ağıza sahiptirler" buyurmuş ve abdest almıştır !
Ebu Bekir hazretleri anlatır:
Bir gece Peygamber efendimizi rüyamda gördüm. Bir senedir, o kadar çok sıkıntının tesirinde kaldığımı, çok zayıflayıp ayakta namaz kılamaz hâle geldiğimi arz ettim. Evimizdeki kedi yavrulamıştı. Ben bu sıkıntı içinde düşünürken, bir köpeğin kedi yavrularından birisini yakalamaya çalıştığını gördüm. Bastonumu vurunca, kaçtı. Kedinin annesi gelip yavrusunu alıp gitti. Ondan sonra iyileştim; namazlarımı ayakta kılmaya başladım. O gece rüyamda yine Peygamber efendimizi gördüm. "İyi olmanın sebebi, bir kedinin senin için teşekkür etmesidir" buyurdu.
GERÇEKTEN DİNDÂR OLAN BİR KİMSE ZATEN HİÇBİR CANLIYA KARŞI ACIMASIZ VE SALDIRGAN OLAMAZ!!!
HANGİ DİNDE, KİTAPTA HAYVANLARI SEVMEYİN YAZIYOR Kİ?!?

Zeke

İş tehdite kadar gelmiş allahım delirdik........evet bence de uzlaşmayın ama lütfen tersleşmeyin de.. Bu tip insanların ne yapacağı belli olmaz. Lütfen o komşunuz sanki hiç dünyada yokmuş gibi görmezden gelin tartışmaya girmeyin.. İnsanımızın bu denli şuurunu yitirdiği bir dönemde özellikle "kadınlar" olarak dikkat etmeliyiz :(
Komşunuz gibi insanlara da Allah vicdan versin ne diyeyim.

Bu arada aklınızda bulunsun, tehdit aldığınıza dair polise şikayette bulunmak isterseniz ses kaydı yeterli görünmüyor. Sesli video isteniyor. Siz de bu şekilde onu tehdit edebilirsiniz. Kameraya çekmeseniz bile şuanda kayıt altındayız polisler yolda vs tarzı cümleler bu tip ipsiz sapsız adamları yola getirmek için fena sayılmayan bir yöntemdir. Ki bence imkanınız varsa kamera taktırın.
Geçmiş olsun

dilaraxx

şunlara @quenn88 dediği gibi insan demeyelim lütfen heryerde böyle bu . bu pislik adi yaratıklara ne söylesen az ne kadar hakaret etsen . alınmıyorlar bile . dediğiniz gibi aşıları yapılmış aşı karnesi var. hiçbirşey yapamazlar. bizim apartmanda da işte asansör beklerken falan akılları sıra bana ima ediyorlar bu hayvanlar pis felan diye bende hanımefendi dedim herkes kendi işine baksın senden daha temiz bu hayvanlar merak etme dedim kadın daha beni görünce merhaba bile demiyor önceden konuşurdu kısaca ağızlarının payını veriyorum isterse kimse benle konuşmasın bu adi pislikleri artık susturmak gerekiyor.ama size bişey yapamazlar gerekenleri yapmışsınız :)