Kedimin Ağzındaki Yaralar (Fotoğraflı)

kubracetin9

Arkadaşlar kedimin birkaç aydır ağzında yaralar çıkıyor. Veterinere ilk götürdüğümde kedi aftı dendi iğne yapıldı sonra hemen geçti. Ama birkaç hafta sonra tekrar tekrar etti. Sonra yeniden götürdüm bu sefer bağışıklık sistemiyle alakalı bir hastalık olabilir korkulcak bişey yok dendi. Kan testi yapıldı temiz çıktı değerleri. Tekrardan iğne vuruldu ve antibiyotik tedavisine başladık yine geçti fakat tekrar ediyor başka bir veterinere daha götürdüm oda korkulcak bişey yok dedi belki sonsuza kadar ağzında yaralarla yaşar. (Böyle şey mi olur inanamadım cidden). Bir bilgisi olan var mı veya aynı sorunla karşılasan bilgilendiren olursa sevinirim. Bu arada yaralar bazen alt dudakta oluyor orası minik top gibi şişiyor, bazen sağ üst dudağının içinde oluyor hafif kabuklu yara gibi, bazen de burnuna kadar şişlik oluyor.

3 CEVAP

Merve203

Boyle agiz yaraları genellikle bagisiklikla alakali oluyor. Buna cok benzemese de ben de kedimde agiz yaralariyla aylarca uğraştım. En son veda vitamin kullanmaya basladim ve bayadir yok. Kizginlik doneminde ufak bir yara cikip iyilesiyor. Veda vitamini onerebilirim.

Gamsem

Merhaba bu duruma benzer birşey yaşadım bu genellikle ya alerji yada bağışıklıktan dolayı oluyor ben kortizon antibiyoki ve mide koruyucu kullandım şuan daha iyi.hastalığın adıda (Eosinophilic ulcer) int araştırın sizinkide bu rahatsızlık olabilir benziyor bu aft değil :) vitamin bağışıklı vs takviye kullanıyorsanız bir süre kesin gözlemleyin ,alerji içinde gözlemleyin

kubracetin9

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)