Kedinin Kucağa Alışması

Esrakutlu

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce kedi sahiplendik. Şuanda 3 aylık pamuğum ???? ancak geldiğinden beri kucakta durmayı pek sevmiyordu ama hiç peşimizden ayrılmıyor. Nereye gitsem oraya geliyor. Bende kucağa alışmasını istiyordum ödül maması denedim birkaç kere, birde alıp kucağımda uykulu iken yatırıyordum. Ama azcik uyuyor sonra kalkıp gidiyordu. Kucakta gezdirilmeyi çok seviyor. Son zamanlarda yanımızda uyumaya başladı. Yanıma geliyor mirliyor, elimin üzerine yatıyor sevmem için. Sorum şu, çok fazla ilgileniyorum sevmek için kucağıma alıyorum sık sık alışsın diye???? ama bunalır diye de korkuyorum. Şuan mesela baya alıştı artık kucağımda uyuyor uzun süre göbeğini açıp. Ama sürekli sevmek kucağa almak ilerde soruna sebep olur mu, hayvanı bunaltiyor muyum diye endişeliyim. Birde kendi kendine gelip kucağımda oturmuyor ben alıyorum kucağıma yatıyor sevdiriyor kendini. baya alıştı açıkçası kucağa eski haline göre. Hiç tırmalaması ya da tıslaması olmadı. Sizce bu kadar üstüne düşmem psikolojisini bozar mı, deneyimlerinizi öğrenmek isterim. (Şuan fotoğraftaki uyuyor mesela.)

4 CEVAP

samcoo25

Endişelenecek bir durum yok, British ırkının genel problemi .. Kucağa alınmayı sevmiyorlar, ne zamanki kendi isteğiyle gelir sırnaşır o zaman sabaha kadar sevdirir kendini .. İlk geldiğinde benimki de öyleydi, şimdi göğsümde uyuyor gece gündüz .. İngiliz bunlar yapacak bir şey yok, neyi yapıp neyi yapmamamız gerektiğini onlar bize öğretiyorlar sağolsunlar :)

Mapple2

Kediler sevgiyi siz istediginizde degil kendileri istediklerinde verirler :) Bazen aşırı ilgi sevgiyi azaltır , bunaltmaya başlar , Kedileri rahat bırakın :d

sekerfare21

Kucaga alismasi icin bir neden var mi?

Zeynepulku

Her kedi farklıdır biri sever diğeri sevmez ırkla alakalı değil. Benim kedim de sevmiyor kucağı kaçacak yer arar. Kucağınıza alıştırmanıza gerek yok oyuncak değil bu, hayvan. Nasıl istiyorsa öyle davransin