Akıl Verin

Arkadaşlar merhaba bundan önce babamla yaşadığım sorundan bahsetmiştim , şimdi de tırnaklarını kesin yoksa atıcam diyor evde normal makasla hayvanın tırnağını nasıl kesebilirim daha kendi tirnagimi bile düz keserken zorlanıyorum.Babamda veterinere götürmüyor tırnağını kestirmek icin,eğer kesmezsek sokağa atıcakmış falan filan çok sıkıldım cidden sürekli sahiplendirin sokağa atıcam diyip duruyolar ama benim kedilerim iki dakika ben yanlarından kalkınca hemen peşimden koşup ağlıyolar gercekten cok doldum ya neyse yardımcı olanlara teşekkür ederim şimdiden

12 CEVAP

Zeynepulku

Hem sizin için hem De kediler için en iyisi yuva arayıp iti bir yuvaya sahiplendirmek. Emin olun ilerde daha zor gelir. Yaşları büyümeden petlebidrn ve instagramdan ilan açın derim

Zeynepulku

Simdi tırnağını bahane eden diğer gün manasını tütünü eder. Ekimde sonunda sokak olur bu kedilerin sonları.

anti_duayen

Uygun fiyatlı kedi makası almanızı öneririm..Evdeki makasla olmaz..

AsenaTuncay

Daha önce de bahsetmiştin bu üzücü durumdan. O zamanda kedilerin tırnaklarını kesmeni söyleyenler olmuştu. Diğer sorduğun sorunun üstünden 20 gün geçmiş, şimdiye kadar kesmemiş olman hata. Ailenin durumu ortada... Internette uygun fiyata satılıyor makas. Ki şu da var bizde kedimizin tırnağı uzadığında rahatsız oluyoruz.

Buketbayraktar

Ben ilk sefer normal tırnak makası ile kestim uysal bir kediyse kesebilirsin ama sadece ucunda ki sivriliği alman lazım arkadaşların dediği gibi bir veterinere gidip durumu anlatırsan yardımcı olur

Mapple2

Sanırım yaşın küçük ve Kedi bakmak sadece Sevgiden ibaret olmuyor bunun maddî ve manevi anlamda sorumluluğu var.. Tırnak sorunu minik bir sorun ama sürekli olarak bahaneler oluşturursa buradan akıl almak yerine Kedilerinizi Ev de kabul ettirmeniz ve Ailenin tam desteğini almak,kabul ettirmek veya Kedini iyi bir aileye kisiye sahiplenidrmek olacak..

mishapamuk

merhaba,
durumunuz için üzüldüm. umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsınız.
kedilerin tırnaklarını normal tırnak makası ile kesmeniz pek akıllıca olmaz.
kediye zarar verebilirsiniz. petshoptan alabilirsiniz, çok pahalı bir şey değil. youtube de videolar var bol bol kolaylıkla halledebilirsiniz.

samcoo25

Herhangi bir petshop veya veterinere götürüp durumunu anlatırsan bu işlem için senden ücret almayacak çok insan var .. Üstüne hayvanlara olan bağlılığından dolayı seni takdir edip kedilerini ödüllendirebilirler bile, iyisi mi sen dediğimi bir düşün...

sforselin

Bu seferlik normal tırnak makasıyla kesebililsin bence. Kedi makasıları daha ergonomik ve kullanışlı kesmek için ama temelde aynılar. Sanırım azar azar kesmek gerekir ama. İnternetten video ve fotoğraflara bakın, derin kesmemeye dikkat edin. Canını yakabilir, tırnağını kanatabilirsiniz.
Babanız kızmıyor olsa da bi noktada tırnaklarını kesmoniz gerekecek zaten. Çok uzadığında rahatsız ediyor onları. Bizimki bi yerlere tırmanmayı çok sevdiğinden çok kısaltmasam da düzenli kesiyorum ben de.

Succubus

ben çok uzun süre normal tırnak makası ile kestim. hatta youtubeda Jackson Galaxy yi biliyorsanız, animal planetta da problemli kediler üzerine bir programı vardı, size hangisi kolay geliyorsa onunla kesin diyor. dikkat edilmesi gerekilen şey pembe renkli kısımı asla kesmemek. o kısım canlı doku ve kanamalara sebep olabilir. çok ufak bir kanama oluyormuş ancak tabi kedinin çok canı acıyacağı için....
Onun dışında ucuz makaslarda (hem kedi hem insan için olanlarda) kedinin zaten atacağı, tırnağın dış kısmındaki zarı daha sık atmasını sağlıyor gibi geliyor bana. bu yüzden kediler için bir makas alacağınız zaman tırnağı ezmeyecek yani keskin/kaliteli bir makas tercih edin

Aisha06

Ben internetten kedi için tırnak makası almıştım, kedim çok küçük olduğu için makas büyük gelmişti. Ben de çocuklar için olan küçük tırnak makası aldım onunla kesiyoruz. Ablam tutuyor, ben kesiyorum. Bitince de ödül maması veriyoruz. Nasıl kesilir diye video izleyebilirsin

Siyammm

Ben hep normal makasla kesiyorum. Uyurken sadece pembe yeri kesmeyeceksiniz.