Erkek Kedinizi Kaç Aylıkken Kısırlaştırdınız

betul18

erkek kedilerin kızgınlıkta koku bırakacağını biliyorum acaba bu koku işiyle uğraşmadan direkt kısırlaştırabiliyo muyuz diye internetten araştırdım kimi site evet diyo kimi site hayır diyo siz ne yaptınız?

8 CEVAP

Bikedi

6 aylikken kisirlastirdik. Kizginliga girmisti. Veteriner de kilosu iyi dedi, kisirlastirdik. 3 hafta oldu. Gayet iyi durumda. Yakalik takilmadi. 1 gece narkoz sebebiyle uyukladi. Ertesi gun eski halinin aynisiydi. Cok sasirmistim cunku kendimi pek cok olumsuz seye hazirlamistim. Kusma, yememe, kaka yapamama vs hicbirini yasamadi.

sforselin

Evet kısırlaştırabilirsiniz. Bi zamanlar idrar yolu daralması yapabileceğini iddia etmişler ama yalanlanmış. Herhangi bir sorun yok yani. Hatta küçükken çok daha çabuk iyileşiyorlar. Bizimki ameliyattan 6 saat sonra kelebek yakalıyordu mesela.

sforselin

Yalanlanmış baya yanlış bir kelime olmuş sanırım. Yanlışlığı ispatlanmış olarak düzelteyim.

sforselin

Hatta daha da rahatlatayım sizi. Amerika'daki barınaklarda 7-8 haftalıkken kısırlaştırma yapılıyor. 5-6 aylıkken mi kısırlaştırmak data iyi 7-8 hafta mı onu tartışıyorlar :)

SelenG_

Merhaba benimki de 5,5 aylık şuanda. Haftasonu veterinerdeydim diş dökme dönemi bitsin 8aylıkken yapalım dedi bende çok kararsızım bu aralarda çok bağırmaya saldırmaya başladı

ZehraBulutt

6 aydan itibaren yapılabilir ama ben kıyamıyorum galiba koku bırakana kadar bekliyorum hep. 9 aylık kısırlaştı ikisi de, şimdi bir tane daha var bakalım 6 aylık daha belirti yok.

betul18

oh içim rahatladı

betul18

veterinerim 7.ayı bitmeden olmaz dedi umarım o zamana kadar koku bırakmaz:/