Lütfen Konuyla İlgili Bilgisi Olan Var Mı

Ugrbrc

Sağlıklı bir kedinin ateşi kaç derece olmalıdır internet üzerinden bir takım araştırmalar yapıyorum ama kesin bi sonuç alamıyorum burada inanıyorum ki bilgili bir arkadaşımız vardır diye düşünüyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz

4 CEVAP

Succubus

39 civarı normal, internetten de kontrol ettim 38-39.5 arası normal kabul edilir yazıyor. Burunun kurumasını pek çok kişi ateş sanıyor ama başka pek çok sebeple de kuruyabiliyor burun. halsizlik ve iştahsızlık varsa eğer buna ilaveten o zaman ateşten şüphelenebilirsiniz diyordu benim veterinerim.

baranertaga

37.8 ila 39.5 arası normaldir

DoraFiko

Bende aynı konudan muzdariptim. Kedimin diş çıkarma dönemi ateşi 39.5 çıkmıştı. Ki bu çok normalmiş. 3gün antibiyotik, ağru kesici, ateş düşürü iğne olmaya geleceksiniz dediler. Ve gittik mecburen. Benim kedimdede ciddi bir sorun yoktu. Diş çıkrma huysuzluğu vardı sadece

Ugrbrc

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim az önce veterinerden geldik genel kontrol için ateşimiz ölçüldü ve kedimin 39.3 derece de ateşinin olduğunu söyledi ve tedaviye basladi bakteriyel bi rahatsızlığı olabilir dedi ama kedimin günlük yaşamında herhangi bir farklılık bir tuhaflık yok istahi tuvaleti hali yerinde