Kediye Her Gün Tavuk Eti Verilir Mi?

Sahidegulcan

Şimdi 2,5 aylık kedimin şu an en hareketli enerjik zamanları ve suyu az içtiğini görüyorum. Buna karşılık ben de hergün önüne; haşladığım tavuğun suyuyla etini çok sıvı halde blendırdan geçirip koyuyorum. Lıkır lıkır içiyor seviyor. Bunun yanında tabiki normal suyunu da içiyor.
Kuru mamasını da zevkle yiyor (N&D Kitten).

Ama Böyle her gün taze tavuk eti yemesi bir sağlık sorunu oluşturur mu?

Biraz ara vereceğim zaten bu sulu mamaya ama size de bir danışmak istedim. Neredeyse 1 aydır belli periyotlarla bu şekilde kendi yaptığım mamayı verdim. Şu an bir sorunumuz yok ama devam etsem sıkıntı olur mu

3 CEVAP

Alperen07

Çok sık vermeyin tavuk ishal yapabilir minnoşu

psabrk

Haftada 3-4 defa verebilirsin.
Tabi herhangi bir sıkıntı yapmıyorsa yoksa süreyi dahada aralıklı tutabilirsin yoksa herhangi bir sıkıntı teşkil edeceğini sanmıyorum.

Zeynepulku

Mamanin bir ogununu vermeyip -mesela 50 gram yemesi gerekiyorsa 15-20 gram vermeyip onun yerine tavuk haşlaması verebilirsiniz- bende uzun sure öyle besledik. Sabah öğünü evde yaptığım yas mama -tavuk haşlaması ciğer&yurek bir kaç sebze- aşırı bir kilo alimi vs olmadi ama düzenli dış fircalayin. Her gün olmadı 2 günde bir.