Kedim Kucağa Gelmiyor/Kendini Sevdirmiyor?

goksuyilmaz

merhaba daha önceden kendimi de kedimi de tanıttım kendisi 2 aylık Scottish fold 2 haftadır da bizde kalıyor. aslında bize gayet alıştı ben yatağa girince hemen o da yanıma geliyor yanımda uyuyor uyandığında ilk bizi sonra kendini yalıyor, hatta annesi gibi emmeye çalışıyor:D ama konu sevmeye veya kucağa almaya gelince miyavlamaya ve tepinmeye başlıyor buna ne yapabilirim? kedilerin kendi karakteri olduğunu biliyorum ama yine de kucağı sevmese bile aşırı miyavlama ve tepinme huyundan vazgeçirmek istiyorum bu mümkün mü? kucağıma alınca miyavlamaması için miyavlamayı kesince yere bırakıyorum?

6 CEVAP

Mapple2

Kediler Köpekler gibi değildir , Sizin isteğiniz gibi hareket etmezler , Onların keyflerine göre :) sevgi verirler Siz alırsınız..

goksuyilmaz

kediler eğitilemez ama öğretilir diye bir şey okumuştum sizinle aynı fikirdeyim her kedinin kendi karakteri vardır ama en azından bir yerden bir yere götürmek için kucağıma aldığımda çırpınıp bağırmasın tek isteğim bu

kittenlove01

benim kızım da 2 aylıkken geldi bana. ilk 2 3 hafta kucağa alınca ayaktaysam ses çıkarmıyordu oturduğum an bağırıp tepinmeye başlıyordu. şuan 3 ay oldu neredeyse hala kucağı sevmiyor ama en azından tepinip bağırmıyor. sakin sakin duruyor ruh haline göre :D ama eskisi kadar sıkıntı yaşamıyorum. ilk zamanlae bir süre kendi haline bırakmıştım oyunlar oynuyorduk ama kucağıma almıyordum sonra alıştı. sanırım size biraz daha alışması gerekiyor

psabrk

Her kedinin kendine has karakteristik özellikleri var ve biliyorsunuzdur çoğu kedi kendini sevdirmeyi sevmez kimisi canı isteyince kendi isteğiyle sevdirir kimiside siz sevdiğinizde ses çıkarmayıp 2-3 dk donra mırıldanmaya başlar :)
O yüzden her zaman kucağa gelmemesine fazla sıkıntı etmemenizi öneriyorum :)
Belki oda ilk dediğim gibi canı isteyince sevdirenlerdendir ^_^

cemremio

Karakter meselesi olmayınca olmuyor, 2 aylık var yada yoktu eve aldığımızda, kucaga gelmez, yanımda yatmazdı en fazla değmeyecek mesafede ayak ucunda uyurdu,2,5 yaşına geldi huyu aynı

alabalik32

Benim ki minicikken koluma yatar uyurdu. Şimdi 8 aylık asla istediğim gibi sevemiyorum. Kucağımda gelmez. Hala beni emiyor. İşi bittimi çekip gidiyor :)). Sevmek istersem ayakta kucağımda seviyorum.