Ne Yapmalıyım?

ilkim2410

Markete gittim ve dönerken tatlı bir köpek beni takip etmeye başladı. Eve geldim hala evin önünde duruyor. Sahibinin olmasından şüpheleniyorum sahibi yoksa bakarım evin hemen yan tarafında büyük bir yer var. Sizce ne yapmalıyım?

20 CEVAP

Mehmetkr

Buketbayraktar bu dediklerinizin hiçbiri bizim mahallede olmuyor insanlar yemekten artan balık tavuk patates pirinç bu tarz yemekleri bir kaba koyup evlerin önlerine koyuyorlar su kaplarimiz zaten oluyor kendilerine saldirmadiklari sürece herkes de çok seviyor hayvanları bence sizin oralar biraz sıkıntılı

Mehmetkr

Buketbayraktar bu dediklerinizin hiçbiri bizim mahallede olmuyor insanlar yemekten artan balık tavuk patates pirinç bu tarz yemekleri bir kaba koyup evlerin önlerine koyuyorlar su kaplarimiz zaten oluyor kendilerine saldirmadiklari sürece herkes de çok seviyor hayvanları bence sizin oralar biraz sıkıntılı

Mehmetkr

Zaten bende eğer mahallenizde hayvanlar seviliyorsa serbest dolaşsın dedim

Buketbayraktar

Mehmetkr sizin için demedim köpekler özgür olmalı asla kapatmayın sözlerine dedim benim oturduğum semtte gayet ilgileniliyor ama çoğunluk bu şekilde değil. Benim önceliğim sahipli bir köpek sözü ve belki sahibi arar bu belli olana kadar başına Bi şey gelmesi ihtimaline karşı korumaya alınmalı öncelikle.

zibityus

buket hanım ben çıldırmicam açıklamaya devam edicem çünkü köpeklerin sesi olmazsak onları sizin gibi iyi niyetle cehenneme sürükleyen insanlardan koruyamayacağız. unutmayın cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşenmiştir. tekrar söylüyorum bir ömür boyu mutsuz olacağına 1 gün özgür yaşasın gerekirse tekmelensin ve ölsün. bir ömür istismara tacize maruz kalmasından iyidir. şu an dünyadaki köpeklerin büyük bir çoğunluğu mutsuz zor durumda stres altında. dediğinizden daha kötü senaryolarda yaşayabilir belki çok da şanslı da olabilir ama köpeği eve alıp onu anlamamak onun dilini bilmemek farkında olmadan iyi niyetle onun omuzlarına bir ton sorumluluk yük yüklemektir. bu konuda kusura bakmayın ama bir çok insan gibi siz de cahilsiniz ve aslında tekmeleyen insandan daha çok zarar veriyorsunuz köpeklere bu düşünce yapısıyla.