Sokaktaki Kediler İçin Kulübe Tavsiyesi ???

Geçen gün ayağı yaralı olan bir kediyi koliye koymuştum. Belediye gelip alıcak diye (almadı).

Koliyi apartmanın önünde bırakmıştım. Sonraki dabah 2 kediyi onun içinde yatarken gördüm. Gerçekten havalar çok soğudu ve onlar için kulübe almak istiyorum. 2 alternatif var. Hangisini alsam bilmiyorum. Plastik olanın 3 tanesi 70₺ osblerin tanesi 60₺. Plastik olanların uçma sorunu da var ama öğrenci olduğum için çok bütçem yok. Sizce hangisini almalıyım? Bir de sokak hayvanları için uygun fiyatlı ev satan bir site biliyor musunuz?

Bu arada merak edenler için kedi çok çok daha iyi artık ayağının üstüne daha sağlam basıyor. Eski sağlığına geri kavuşacağına eminim. Sanırım yavrularını kaybetti. Doğumdan önce hep apartmanın önünde duruyordu. Doğumdan sonra hep aynı yerden çıkıp geliyordu ama artık eskisi gibi yine apartmanın önünde :( Yavruları için çok üzgünüm gerçekten ama onun iyileşmesine de çok sevindim.

9 CEVAP

Mehmetkr

Bir matkap ve biraz tecrübeniz varsa kendiniz de rahatlıkla yaparsınız

happy-soul

merhaba bulduğunuz yuvalarına linkini atar mısınız?
bu arada plastik olanı kendiniz dışını ve içini su geçirmeyen şeylerle kaplayabilirsiniz ama uçmaması için ne yapılır bilmiyorum

kedibabasi66

Kediler için ev yapılacaksa bu her tarafı bahçe duvarlı bir yer olmalı. İlk öncelik budur yoksa kediler yatmaz zaten. Gece köpekler geziyor çünkü. Bazı arkadaşlar duygusal davranıyor o yüzden yazmak istedim :)

Ketonmanya

Merhabalar.

Plastik olanlarından alıp içine küçük ama ağır bir taş koyar, evin sırtını da bir duvara dayarsanız kolay kolay uçmaz. Taşı evin içinde dip köşelerden birine doğru koyarsanız kedilerin içinde yatmasını da engellemez hem. Daha acil geçici ve masrafsız bir çözüm istiyorsanız bir koliyi büyük bir çöp torbasıyla kaplayıp kedilerin girebileceği genişlikte bir kapı açabilir, uçmaması için içine yine taş koyabilirsiniz. Her ne kadar naylonla kaplı olsa da kediler yırtabiliyor, ilk yağmurda yenisiyle değiştirmeniz gerekebiliyor ama sağlamını tedarik edene kadar geçici olarak kullanabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

@happy-soul plastik evlerin içerisine tabanı boyutunda ince mdf kestirip koydurmayı düşünüyorum.

https://www.canpet.net/plastik-kedi-kopek-evi-kulubesi-4-adet-olculeri-35x46x50

https://www.************.com/evcil-hayvan/dis-mekan-kedi-evi-ahsap-kedi-yuvasi-40x30x30-olculerinde-suya-dayanikli-osb-kedi-evi_pdp_578164101

https://urun.***.com/kedi-evleri-ve-yataklar/osb-kedi-evi-kedi-kulubesi-barinak-yuva-saglam-dis-mekana-uygun-P385188258

Sansürlenen linkler

  • g i t t i g i d i y o r

  • N 1 1

@mehmetkr matkap var evde ama yapmak daha maliyetli olur gibi osb fiyatları da yüksek

Cennet29

Orta boy karton kutuyu streçle sarıp ufak bi delik açın Sadece kedinin geçeceği kdr olsun. Giriş ufak olunca daha güvende hissediyolar hemde soğuk girmiyo fazla içine. Karton kutuda çok büyük olmasın ki hayvan içine girdiğinde kolay ısınabilsin. İçinede tahta veya taş koyabilirsiniz uçmasın diye. Bide içine yumuşak bir polar eski kıyafetinizi sererseniz mis gibi olur

Kubra123kkk

Yuvanın içinde kenarlara küçük taşlar koyarsanız ağırlık yapar ve uçmaz