Yavru Kedime Ne Kadar Sıklıkla Yaş Mama Vermeliyim?

dilaraasnn

1 aylık kedime ne kadar sıklıkla yaş mama vermeliyim

6 CEVAP

kittenlove01

ben 2 aylıkken veterinerimiz haftada bir konserve vermemizi ve onu da 2ye bölüp 2 gün yemesini önermisti. şimdi 4 aylık hala öyle yapıyorum

bemuers

sabah akşam iki çay kaşığı idealdir

yavru iken haftada bir verdim tam vermiyordum onu da chef choice ve brit care ezmeleri kullanmıştım sonra tanelide aldım bakabilirsiniz

yagmurryamaan

benim veteriner hekimim haftada 1 yeterli demişti

ferhat05

Bizim veteriner hekimimiz yaş mamayı 'çöp' olarak tanımlamıştı. Biz yaş mamayı üç durumda kullanıyoru demişti. Üçü de hasta olduğu zamanla ilgili nedenler. Ama siz derseniz ben kedime yaş mama vermek istiyorum hafta da birden fazla vermeyin. Ve az vermeye çalışın. 400 gr yaş mamanın hepsini vermek bana mantıklı gelmiyor. Mümkünse bi süre daha kuru mama yesin. Yaş mamaya 2-3 aylıkken azar azar başlarsınız.

Salihaylmz

Benim kedimde bir aylık
Uzun süre kedilerle birlikte olan tecrübeli bir arkadaşım yaş mama kullanılmamasını önerdi bize o yüzden yaş mama kullanmıyorum belki ayda bir veririm bilmiyorum mamaya alıştırmak için de verebilirim ama nadiren yani. Kedilere çerez niyetine verilebilecek bir şey ama dişlere bile zararı varmış