Kedim Parazit Aşısı Oldu Bana Bulaşır Mı

betul18

geçen günlerde kedimin kustuğunu sormuştum ve sağ oldun bazı kişiler parazit olabilir demişti veterinere götürdüm damladan daha güçlü bi şey gerektiğini söyledi ve kedime hem damla hem aşı yapıldı parazit için soru şu kedim bu parazitleri dökücek mi ya da bize bu süreçte bulaşabilir mi?
p.s:kedilerinizi duş,balkon giderlerinden su içerken yakaladıysanız ciddiye alıp önüne geçin yoksa bizim gibi olursunuz

2 CEVAP

iremtunc

Merak etmeyin, geçmez. Aksine evdeki kedilerin pirelenmesinin sebebi sizin dışarıdan eve ayağınızla getirdiğiniz parazitlerdir. O parazitler de ev ortamına girdiğinde evdeki en uygun konak olan kedilerinize yerleşirler. Yani korkacak bir durum yok :)

betul18

hayır iç paraziti vardı önceden rutin uygulamaları yapıldığında yoktu ama şimdi var diye yapıldı parazitten kör oldu diye haber okudum az önce korktum veteriner uyarırdı ama önemli bi şey olsaydı umarım unutmamıştır