Köpeğim Gereksiz Agresif

2 yaşında maltese terrier bir köpeğimiz var.6 ay önce sahiplenmiştik. Son zamanlarda gereksiz agresif evde hiç kimseyi kendine yaklaştırmıyor başlarda bana çok düşkündü aşık gibiydi şimdi anneme aynı şekilde annem dışında kimseyle anlaşamıyor ne yapabiliriz inanılmaz derecede havlıyor


2 CEVAP

zibityus
zibityus

9342

köpeğe çok dokunup sarıldıysanız bu yüzden olmuş olabilir. 3 kol boyunun içine girmeyin. köpek beden dili bilmediğiniz için köpek size hayır diyor yapma diyor ama siz muhtemelen anlamadığınz için yapmaya devam ediyorsunuz köpek de sizi saygısız bir sürü üyesi olarak işaretliyor. eskiden tolere ediyormuş artık etmiyor olabilir. kral köpek ailesinden köpek beden dili eğitimi almalısınız köpek size havlamadan önce zaten bak mutsuzum yapma etme gülüm diyordur bunlara doğru cevapları verirseniz zaten size havlamaz ve ona yaklaşmanıza müsaade etmeye başlar çünkü artık onun gözünde sagygılı ve onu anlayan güvenilir bir sürü üyesine dönüşürsünüz. olumsuz bağlantıların oluşmasının önüne geçer olumlu bağlantı biriktirmeye başlarsınız. köpek beden dili lüks değil ihtiyaçtır.


çok aydınlatıcı olmuş teşekkür ederim onun için en iyisi olmaya çalışıyoruz elimden geleni yapıcam bir cana ev olamk yuva olmak sadece onu beslemek değil haklısınız.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 76 Görüntüleme
  • 2 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29846 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR