Aynı Mamanın Balıklısına Nasıl Geçerim

Ceyday

Kedim 5 aylık hills tavuklu kullanıyoruz 2 aydır, tavuklu yerine balıklısını almak istiyorum ,balıklı mamaları daha çok seviyor çünkü, ama direk mi geçmem gerekir yoksa tavuklu ve balıklıyı karıştırıpmı geçerim?

1 CEVAP

sforselin

Her şekilde kademeli geçmelisiniz. Tavukludan tavukluya da geçseydiniz yine kademeli geçmeniz gerekiyor. Mide pH'ları yediklerine göre değişiyormuş. O yüzden ani geçişte uyumsuzluk olursa sindirim zorluğu yaşar. Kusabilir ya da ishal olabilir. Kademeli geçerseniz mamayı yemeyi reddetme ihtimali de azalır.