Kedim Kumunu Kazmak Yerine Tuvaletinin Duvarlarını Kazıyor.

elifkonakci

Kedim kumunu kazmak yerine tuvaletinin duvarlarını kazıyor. Bunu neden yapıyor olabilir?

7 CEVAP

suddeez

Genelde yapıyorlar:) anlamıyorum bende ama bizimki büyük tuvalette de yapıyor

sevvalyelen

Bunu benim kedim de yapıyor, ya tırnaklarını açmaya çalışıyor, özellikle yazlıkta tırmalama tahtası yok diye burada yapıyor, ya da patilerini temizlemeye çalışıyor. Çünkü hep tuvaletini yaptıktan sonra yapıyor. Kumunu çok dağıttığı için kum kabını üstü açık bir koliye koyuyorum, koliyi parçalıyor...

Ayben02

Tuvaleti küçük geliyor olabilir

elifkonakci

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Tuvaletini yakın zamanda değiştireceğim. İyi akşamlar...

Mapple2

Kedilerin anlam veremediğiz davranışlar arasında :) Tuvaletini yapıyorsa bazı yaptığı davranışlara da takılmamak gerek.. Kedileri rahat bırakın :d

elifkonakci

Cevaplarınız için teşekkürler. "Acaba annesinin yanındayken hiç öğrenmedi mi?" diye de düşünmüştüm. Demek ki bazen tuvalet küçük geldiği için, bazen de nedensiz yapıyorlarmış.

bemuers

daha uyumlu bir yer aramaya çalılıyor olabilir