Yogurt İshal Yapar Mı

Berrefilizzz

Merhaba kedime yogurt vermeyi düşünüyorum ilk defa vericem heryerde probiyotik olduğu yaziyor ne kadar vermeliyim ve ishal yapar mi

5 CEVAP

ZehraBulutt

Hayır yapmaz, ishale iyi bile gelebiliyor. 1 çorba kaşığı uygundur.

DoraFiko

Bana hekimimim ev yoğurdu ve kefir verebilirsin bağırsaklarını düzenler demişti. Veriyorum ishal yapmadığı kesin ama bize pek bi faydasıda olmadı. Yumuşak kaka problemi geçer gibi oldu bi kaç kez normal yaptı ama 2gündür yüne eskiye döndü yumuşak dışkılıyor

Mapple2

Hayır , Yarim yemek kaşığı kadar Ev yapımı , Hazır , Probiyotikli , O lu Şu lu Bu lu.. Bon Appetite :d

Succubus

biraz eksik olmuş bence bu cevaplar. probiyotikli ya da ev yapımı yoğurtlar bağırsak florası için daha iyidir insanlarda olduğu gibi.
süt ürünlerinin ishal yapma sebebi ama içindeki laktozdur. yoğurt da fermentasyondan kaynaklı süte göre daha az laktoz içerir. ancak her gün bolca yoğurt yediğinde de yine baya laktoz tüketiyor, ne gerek var?
şahsen benim evimde zaten laktozsuz süt/yoğurt bulunuyor ve arada bir veriyorum. ama kronikleşen bir ishalin çözümünü yoğurtta aramak da çok mantıklı değil bence çünkü onun altında bir neden yatıyordur mutlaka.

ardaferda

Fazlası ishal yapıyor bir çorba kaşığı olsun ölçünüz