Kedimde Sivilce Gibi Beyaz Bi Şey Var

esilale

Bugün aldım yavru kedimi ve üzerinde hem büyük kahverengi hem de küçük siyah böcekler var çok kaşınıyor, ne yapmalıyım? Geldiğinden beri hiçbir şey yemedi sadece biraz su içti ve üstüme yattığında karnından gelen sesleri duyuyorum ishal olabilir mi? Ayrıca göbeğinde küçük beyaz şişkinlikler var aynı sivilce gibi bu ne olabilir?

10 CEVAP

ZehraBulutt

Üstündekiler pire, karnındakiler meme. Karnında gaz olabilir iç parazit vardır muhtemelen.

ZehraBulutt

Yarın bir veteriner ziyareti yapın iç dış parazit tedavileri yapılsın.

Veteriner kontrolü daha sağlıklı olacaktır elbette, sanırım iç-dış parazit aşıları yapılması gerekli. Temiz ve güzel bakımla toparlar umarım, geçmiş olsun tekrardan

Karameeell

Pire onlar dikkat edin eve dağılmasın zor temizlersiniz bir yerde tutun minnosu yarında veterinere götürün iç dış parazit aşısı ve pire için sprey sıksınlar.. Mantar olabilir oda tehlikeli en iyisini hekim bilir....

esilale

Aldığım abla dış paraziti yaptırdığını söyledi batikon alıp sürmemi yıkamamı ve eczaneden kontil alıp uygulamamı 10 gün sonra veterinere götürmemi söyledi ne yapmalıyım sizce?

ZehraBulutt

Kedi kaç aylık? Dış parazit yaptırsa piresi olmazdı.

esilale

1.5 aylık dendi

ZehraBulutt

Siz direkt veterinere gidin, daha sağlıklı olur. Batikon ne alaka, ayrıca kedi yıkanmaz.

esilale

Yarın gideyim en iyisi çok teşekkür ederim iyi geceler

ZehraBulutt

Rica ederim, size de iyi geceler