Kedim Diğer Kedilerimi Isırıyor

Günaydın herkese. 3 kedimiz var. Sokaktan sahiplendiğim son kedimiz Ziya (biz ona kulak deşen Ziya diyoruz.) bizim ve kedilerimizin kulaklarını var gücüyle ısırıyor. Gece uyurken bile kulaklarımızı kapatıyoruz. Diğer kedilerimin kulaklarında ve vücutlarında da yaralar olmaya başladı artık ısırdığından. Öyle bir tutuyor ki kuş tüyü yolar gibi diğer kuzuların tüyleri ağzında kalıyor. Evde küçük bir şeytan var gibi hissediyoruz. Bu korku filmine dur diyebileceğimiz bir yöntem var mıdır bildiğiniz? (çok sevecen ve oyuncu bir kedi. Normalde çok iyi anlaşıyorlar. Oyun oynarken kendinden geçiyor ve deli gibi önüne geleni yaralıyor :))

4 CEVAP

Alperen07

Günaydın Ziya da Ziyaymış yani tipe bak tehditkar bakışlar maşallah.. Size önerim ısırma eylemini yaparken hayır diye yüksek sesle bağırıp ensesinden tutup oradan uzaklaştırmanız o da olmazsa yine hayır deyip bir fısfısa su koyup ona hayır ile beraber bir fıs sıkmanız ama bunu o hareketi her yaptığında yapmalısınız ben fısfıs ve enseden tutup azarlama yoluyla baya eğittim benim sıpayı şimdi hiç su sıkmama gerek kalmadı fısfıs şişesini gösterip hayır çık ordan diyorum anında sözümü dinliyor artık çok zorda kalınca fısfıs şişesini görmesi bile yetiyor ona

AsenaTuncay

Bir önerim yok ama okurken güldüm :) çok tatlıymış yaramaz. Kaç aylık ki belki kısırlaştıktan sonra bırakır bu kendinden geçmeleri

Teşekkür ediyorum öncelikle:) sprey olayını denedik. Ama Ziya hiç koşullanmadı, üstüne şampuan versek yıkanıp keyif yapacak. Veterinerimizin dediğine göre kendisi cüce taklidi yapan bir psikopat :) geçen hafta kısırlaştırdık. Biz 4.5-5 aylık zannediyorduk ama sanırım sokakta bakımsızıktan gelişmemiş. En az 7 ayı var dedi Hekim. Zorluyor bizi sıpa. Sprey olayını tekrar deneyelim ısrarla:)

Alperen07

Ahahaa cüce taklidi yapan bir kedi Allah yardımcınız olsun hepsi ayrı birer bilmece bu kedilerin