Kedi Yediği Çimi Kustu. Bu Anormal Bir Durum Mu?

DoraFiko

Kedilerim 5.5 ve 3.5 aylık. Yeni yeni malt kullanmaya başladık. Hekimimiz royalist malt verdi bize ama ben gimcat aldım haftada 1 nohut kadar veriyorum. Şuan tüy dökümü olmadığından. Ama çim yemeyi seviyorlar diye annem köye gittiğinde onlara çim getirmişti. Gelip gidip yiyorlar. Bu sabah balkona kusmus biri tüt va yoktu kusmuğunda sadece yediği otu sindirmeden sulu şekilde çıkarmış. Fotosunu çekmeyi akıl edemedim o an. Bu bir sorun mudur malt miktarını artırayım mı? Hangisi kustu onuda bilemiyorum ikisinin enerjiside çok iyi şuan

5 CEVAP

gulsundusmez

hayır gayet normal. Kusmasını kolaylaştırır çim zaten

sforselin

Çim midesini bulandırmıştır. Sorun olduğunu zannetmiyorum.

Zeynepulku

Hayır gayet normal kusmasi ve sağlıklı. Seviyorlarsa yemeye devam etsinler. Malttan daha sağlıklı

baranertaga

Evet çok normal bir durum endişe edilecek bir şey yok.

DoraFiko

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Satılan kedi çimlerinden almıştım onu hiç yemediler. Köyden annem köküyle birlikte getirmiş saksıya diktik onu resmen yayılıyorlar :) tekrardan sağolun sevgiler hepinize