Yavru Kedime Zilli Tasma Taktım, Zarar Verir Mi

dilaraasnn

yavru kedime evde nerede olduğunu anlamak için zilli tasma aldım bir saattir boynunda ama kaşındırıyor biraz ve acaba zilin sesi kedimin psikolojisini bozar mı?

6 CEVAP

Sahidegulcan

Ben de kullanmaya başlamışttım 1 aylıkken ilk taktığında garipsedi ama 10 dk sonra zil ile oynamaya başladı ve birkaç güne de tamamen alıştı.
Benim ki de kaşınıyordu tasma varken ama çıkarınca da kaşındığı için tasmayla bir ilgisi olmadığını anladık.

Kızım şu an neredeyse 3 aylık sayılır ve tasmayı çıkarttık çünkü artık çağırdığımızda geliyor:)
Size alışana kadar tasma kullanmanızı öneririm. Diplere girdiği zaman bulmak zor olur yoksa

sforselin

Zilli tasmayı sağır kediler harici kullanmayı tavsiye etmiyolar. Kulakları zaten hassas, sürekli belli bir sesi duymak elbette rahatsız edecektir onu. Uzun vadede kulaklarına zarar bile verebilir diye düşünüyorum

NURSENA123

alışır biraz büyüyene kadar dursun ama

Themis_hy

Bırak zili kedi tasmadını bile tasvip etmiyorum ben. (Dışarı çıkan, kaybolma ihtimali olan bir kedi değilse eğer)

Mapple2

Bunlar Koyun Keçi değiller :d Endiselenmeyin Kedinizin sıkışma ihtimali , düşme ihtimali olan yerleri önlem alın. Onlar istedikleri zaman kaybolabilirler yani Onları Gps bile bulamazsınız. Kedilerinizi rahat bırakın :)
NoteMeow "
Bulunmamaya karar vermiş bir kedi isterse bir mendil gibi kendini katlayabilir..

Buketkazan

ben de almayı düşünüyordum evde kaybolduğu için. arastirirken burada birisi yorumlarda 'surekli boynunuzda siz hareket ettikce ses cikaran bi şeyle dolandiginizi düşünün' gibi bi şey yazmış, onu görünce vazgeçtim bence gerek yok