Kedi Sahiplendirmeyle İlgili Bir Sorum Olacaktı

Gmzcan

Merhaba, benim birkaç aydır kedilere aşırı merakım ve bir tane sahiplenmek istiyorum. Ailemle yaşıyorum ve onlarda kedileri çok seviyor ama daha önce kedi bakmadığımız için çoğu ilan sahibi kediyi sahiplendirmekten vazgeçiyor. Kedi ve hayvan bakımıyla ilgili birçok bilgiye sahibim ve kedimle beraber bunu kat kat daha çok öğreneceğim, yani daha önceden burada kimse kediler hakkında fazla bilgiye sahip değildi ta ki bir tane yavrusu olana kadar. Demek istediğim, neden hiçbir ilan sahibi kedi sahibi hiç olmayan kişilere kedi vermek istemiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

7 CEVAP

Mamyhilal

Çünkü hic bakmamis olduğumuzdan güvenerek veremiyor haliyle ya sıkılırsan yada hic beslemedigin için istemeyecegin birşey yaptığında tepkinin nasıl olacağından gibi ama tabiki sende kedi sahiplenebilirsin ama belki ailenle falan görüştüğünde daha iyi yardımcı olunur diye düşünüyorum

Gmzcan

Ailem bu sahiplendirme işlerinden pek anlamıyor. Yani sosyal medyadan anlamadıkları için haliyle onların yerine ben aramak durumunda kalıyorum ve bırakmayacağımı biliyorum.

Duman14

Barınaklardan bakabilirsiniz veya çevrenizde kedisini çiftleştirecek olan varsa yavrusunu alabilirsiniz yani size bağlı internetten almanızı tavsiye etmem dolandırıcı falan olabilirler elden almanız daha yaralı ve sakın petshoplardan almayın kedileri bin bir türlü hale sokuyorlar

Gmzcan

Petshoplara bende çok karşıyım, zaten parayla canlı almak bence çok yanlış birşey. Etrafımda bildiğim bir barınak yok malesef merkeze uzak bir yerde yaşıyoruz.

mrymruk

ben daha önce kedi bakmamış birine evde doğum yapmış kedimin yavrusunu verdim. yalvar yakar istemişti. samimiyetine güvendim. başka şehirden gelip de aldı üstelik. ama öğrendik ki üç gün sonra barınağa terk etmişler. güya yani. barınağa bile bırakmamış olabilir kaldı ki bıraksalar da zaten orda ölürdü. iki aylık bebekti. belki astılar belki kestiler , çünkü ne kadar uğraştıysak kedimize ulaşamadık. kedi sahiplendiren kişiler olarak içimizde büyük güvensizlikler ve acılar var. samimiyetle bir kedi dost istiyorsanız sokaktan bir kedi sahiplenebilirsiniz. sokaklarda çok güzel kediler var:) veterinere götürüp aşılarını yaptırdıktan sonra sahiplendirme sayfalarındaki kedilerden farkları kalmıyor. üstelik sokaktan geldiği için size daha çok bağlı oluyorlar.

Duman14

Aslında kendi evinde bakıp sahiplendirmek isteyenlerdende alabilirisniz parayla oluyor ama siz almazssanız daha kötü yerlere gidebilecek olan bile var

Bulut_kedi

Sahiplendirme sitelerine bakabilir yada sokaktan sahiplenebilirsiniz yada veterinerlere de sorabilirsiniz bazı veterinerler sahiplendirme yapıyor...