Kedim Kızgınlıkta Mı

crenxx

kedim Mila yaklasik 5 aydir bizimle ve sahiplendigimizde bize 1 aylik civari oldugunu söylediler. yani suanda hemen hemen 6 aylik. onu az cok taniyorum asla sevdiren bir kedi degil kendini sevdirmeyi sevmez. cok nadiren sevdirir yani. ama dün Mila da bir gariplik vardi evde sürekli garip bir ses cikariyor sanki baykus sesi gibi. normalde mila elimde yas mama gordugunde yada abimi gordugunde bu sesi cikarir. fakat dün sürekli bu sesi çikariyordu -bugün de dahil- ve sürekli bir yere sirnasiyordu acaba karni falan mi ariyor dedim göbegine masaj yapmaya calistim ve izin verdi normalde elimi baya isirirdi fakat bu sefer kendini sevdirdi. bugün sabah da evde yine o sesleri cikarmıs ve miyavlamis. aksam veterinere gidecegiz fakat yinede size bir sorayim dedim. sizce kedim kizginlik döneminde mi hasta mi yoksa normal bir durum mu ki bence pek bir normal durum degil

6 CEVAP

Sahidegulcan

Dişiler kızgınlıkta çok sevecen olurlar.
Bacaklarınıza veya mobilyalara sürtünürler.
Sırtını sevdiğinizde poposunu kaldırıp çiftleşme pozisyonu alırlar.
Özellikle akşamları olmak üzere erkek kedilere yerlerini belli etmek için tiz ama şiddetlice bağırırlar :)
Evet bunları yapan dişi kediniz varsa kızgınlıktadır

sforselin

Küçük değil, geneli bu yaşta oluyor. 4 aylıkken kızgınlığa giren de var. Kızgınlıktayken, çok elzem bir durum yoksa, kısırlaştırma yapılmıyor. Dışarıya çıkıyorsa ya da evde kısır olmayan erkek bir kedi varsa beklemeden yapılabiliyor tabii. Gözlemlemeniz ve kızgınlık bitiminde kısırlaştırma yapmanız gerekiyor.

Sahidegulcan

Aslında 6. Ayda bir kedinin kızgınlığa girmesi normaldir. Bazıları 4 aylıkken bile girebiliyor. Veterinerinize danışın, kızgınlığı geçer geçmez eğer operasyona mani bir durum yoksa kısırlaştırılabilir

crenxx

evet cünkü daha asıları bile tam degil bilgilendirdiginiz için çok tesekkur ederim

crenxx

Sahidegulcan evet evet sirtini severken poposunu kaldiriyor ama daha 6 aylik kizginlik için küçük degil mi. çünkü ben kisirlastirmak istiyorum

crenxx

Sahidegulcan evet evet sirtini severken poposunu kaldiriyor ama daha 6 aylik kizginlik için küçük degil mi. çünkü ben kisirlastirmak istiyorum