Scottish Fold Kızımın Boyu Ve Kilosunun Az Olması

ayseeguld

Merhaba 8 aylık scottish fold dişi kedim var 45 günlükken bana geldi bütün aşılarını zamanında yaptırdım.kedimin kilosu 2600 ama 8 aylık kedilerin 4000 gr olması gerekiyormuş herhangi bir sağlık problemi yok propilan mama ve düzenli yaş mama veriyorum ama boyu ve kilosu küçük kaldı genel durumu iyi çok hareketli kısır değil ishal kusma yok mamasını güzel yiyor kızgınlık dönemine de girdi tehlikeli bir durum mudur acaba

11 CEVAP

Zeynepulku

Olabilir,minyon tip bir çocuktur

sforselin

Zayıf değilse yapabileceğiniz bir şey yok. Belki yavruyken yeterli süt içemediğinden belki de yapısı gereği küçüktür. Şu an sağlıklı kiloda olması önemli. Vücudunun yağ oranı iyiyse sorun olduğunu zannetmiyorum. Kısırlaştırma için kilosu değil gelişmesi önemli. Yaptırabilirsiniz yani sağlık durumu iyiyse.
Bir de ekstra olarak, foldlalla alakalı bir şeyler okurken bu osteochondrodysplasia'nın etkisini azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledikleri birkaç takviyeye denk geldim. İsimleri kompleks olduğu için şimdi yazmaya çalışıp yanlış yönlendirmeyeyim sizi. Biraz inceleyebilir ya da bu konuda bilgi sahibi bir hekimden yardım alabilirsiniz. Glukozamin takviyesini de tavsiye ediyorlardı. Tavuk bacağı gibi bazı doğal şekillerde de verebilirsiniz kedinize. Besin takviyesi olarak satılanlar için hekiminize danışın tabii ki

ayseeguld

Tamam çok teşekkür ederim sağolun

ayseeguld

Zaten çok mutlu ve sağlıklı görünüyor ek besin de veriyorum herşeyini tam yapmaya çalışıyorum ama gören herkes çok küçük kalmış diyor bu durum beni korkutmaya başladı

Zeynepulku

Kedinizin scottish fold golden mi?

ayseeguld

Hayır gri rengi

Ben de bugün veterinere gittim. Benimkiler 2 haziran doğumlular. Kilo boy gun ve cinsiyete göre hesapladi. Apollo icin kilosu 2900 3000 arasi olmasi lazim dedi, 2960 çıktı kilosu. Artemis için 2100 2250 dedi ve 1980 çıktı. Yaş mama olarak 20 gram yerine 30 gram ver filan dedi ama artemis cok hareketli olduğundan da kilosu az kalmış olabilir dedi.

alabalik32

Bende 45 günlükken British Shorthair sahiplendim. Proplan kitten ile besleniyor. Haftada bir kere yaş mama veriyorum. Oğlum 5 kg.

Minikmuezza

Benim disi kedim 1.5 yasinda.1 yasinda kisirlastirdim oda cok minyon boyu kisa 2 300 du ozaman kisirlastirinca anca 2.900 oldu suan

ayseeguld

Alabalik32 peki kaç aylık kediniz

ayseeguld

Minikmuezza peki ben veterinere getirdim zayıf dedi hasta olursa çabuk düşer dedi sizin kedinizde bir sıkıntı olmadı dimi