Ne Bulsa Yiyor

Emre_4515
Emre_4515

1462 Puan

6 aylık samoyedim her dışarı çıktığımızda yerde yiyecek arıyor tavuk/kuş veya başka hayvanların pisliği, maske, sigara vb. Pis şeyler yiyor küçükken ağzından alabiliyordum şimdi ise yutmadan ağzını açmıyor bu sebepten ötürü tasmasızda bırakamıyorum çünkü ağzındaki vermemek için kaçıyor. 3 farklı vitamin kullandım fakat hala aynı hayır komutuna tepki vermiyor yediği şeylerden dolayı ağzında yaralarda oluşmaya başladı. Nasıl çözerim varsa öneriniz yazarsanız sevinirim.


8 CEVAP

Siyammm
Siyammm

119046

Tasmasız zaten bırakmayın. Köpeğiniz büyük ihtimalle serbest onunuzde dolasiyor. Bu otoritenizi ciddi anlamda etkiler sizin onu takip ettiğinizi düşünür. Birşeyi yiyeceğini anladığınızda sertçe tasmayi çekip hayır diyi


Mehmetkr
Mehmetkr

11055

Köpeğinizin saygısını kazandıktan sonra tasmasiz gezdirebilirsiniz


gezintiye çıktığınızda yanınıza onun sevdiği ödül maması vs. alın. Ve her yerden bir şey yemek istediğinde hayır diyip siz ona kendi mamasından verin. Böylelikle yerden yememesi gerektiğini mamayı sizden alabileceğini anlar. Ancak bu bir iki günde olmıyacaktır. Sabırlı ve düzenli bi şekilde uygulamanız lazım.


ecematara
ecematara

993

Benimki de aynisi yapiyor nasilsa her yerden tavuk kemigi vs cikarmayi basariyor onun bulduklarinin 3/1 ini sokak hayvanlari bulsa ac kalmazlar diye dusuyorum hatta ben.
Agzini kitliyor ve yiyecegi bogazina kadar indiriyor zorlayip aliyorum bir sekilde ama bizimki de tasmasizken kacar ve asla yakalatmaz ona cozum bulamadim


Emre_4515
Emre_4515

1462

Anlatımımdan ötürü yanlış anlamışsınız tasmasız gezdirmiyorum parklarda veya kapalı alanlarda top oynamak için tasmasını bırakıyorum çevreyi elimden geldiğince temizlesem de gözümden kaçanlar varsa onları ağzına alıp kaçıyor.


Emre_4515
Emre_4515

1462

Saygısını nasıl kazanabilirim ?


zibityus
zibityus

9342

https://www.youtube.com/watch?v=ifcdh6zThpI
objeye el koyma taktiği var bunu evde pratik yapabilirsin. evde yere yiyecek koy ve kayışı tak normal dışarıda yürür gibi yürü sonra ağzına aldığında objeye el koyarak al. buna çalışırsan bir süre sonra ağzına aldığı zaman onu almak için hamle yaptığında direk bırakır.
objeye el koyma https://www.youtube.com/watch?v=VvE8l8tTFYw


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 162 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29846 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR