Yavru Kedi Beslenmesi

Seda62

Arkadaşım 1,5 aylık kedi sahiplendi.Kuru mamayı ıslatıp vermeye çalıştık yemedi.Bunun haricinde ne verebiliriz.

6 CEVAP

Fsena

Acil olarak kedi süt tozu alın ve.2 şırınga suyu ısıtın içine 1.5 çay kaşığı süt tozu katın karıştırın ve ılıtın.Daha sonra kediye şırıngayla verin.2 SAATTE BİR MUTLAKA BESLEMENİZ GEREKİYOR MUTLAKA YAPIN.YOKSA YAVRU ÇOK AÇ KALIR VE VÜCUT DİRENCİ DÜŞER. HASTA OLABİLİR. VE 2 TANE PET ŞİŞEYE KAYNAR SU KOYUN KEDİNİN YANINA SICAK SU ŞİŞELERİNİ KOYUN VÜCUT ISISI DÜŞMESİN

Seda62

Çok teşekkür ederim

elifkonakci

Eğer yemiyorsa tuzsuz et, balık haşlayabilirsiniz. Ve isterseniz bebek kediler için yaş mamalar var onları da kullanabilirsiniz. Ama kısa sürede kuru mamaya alıştırın. Tabii bunların yanında ödül maması kullanmak sizin tercihinize bağlı.

elifkonakci

Veya GimCat'in süt tozu var onu kullanın.

elifkonakci

Rica ederim.

Salihaylmz

Kedi süt tozuyla şırınga veya biberonla besleyin. Zamanla yaş mama kuru mamaya geçer henüz hazır değil demek ki. Yanına koyacağınız su şişelerini çok sıcak yapmayın ılıktan birazcık sıcak olsun sık sık soğudukça değiştirin şişelerdeki suyu. Vücut ısısını yemek vermeden kontrol edin :)