Kedimin Gözünün Üstündeki Tüyler Döküldü.

elifkonakci

Kedimin gözünün üstündeki tüyler döküldü. Mantar olabileceğinden veterinerime götürdüm. Ama mantar yokmuş. Peki başka ne olabilir? Veya kullanabileceğimiz bir ilaç var mı?

7 CEVAP

elifozzdemiir

benim kedimin oradaki tuyleri seyrek sonradan mi boyle oldu?

elifkonakci

Yok, hep böyleydi. Ben de mantar olabileceğinden korktuğum için veterinerime götürmüştüm. Ama mantar çıkmamıştı.

Benim kedimin de böyle. Hatta tamamen açıldı önü. Aynı şekilde mantar değilmiş. Olabiliyor demişti veteriner sadece

NSukun

Mama değişikliği veya stres yasadiysa o da bölgesel tüy dökülmesine sebep oluyor onun dışında mantar uyuz gibi hastalıklar tüy dökülmesi yapıyor ama veterinere gitmissiniz zaten öyle bişey olsa ortaya çıkardı kaliteli mama kullanmaya çalışın mama degistirdiyseniz eski mamaya geri dönün iyi mama olsa bile bazı kedilere iyi gelmiyor her icerik

Seymaaacaan

Gayet normal bütün kedilerde var bu durum sadece bazı kedilerde daha fazla belli oluyor :)

elifkonakci

Cevap verirseniz sevinirim.

elifkonakci

1-1.5 hafta önce Purina Proplan'dan N&D'ye geçtim. Ama bu tüy dökülmesi mamayı değiştirmeden önce de vardı. Başka ne bu duruma sebep olabilir bilmiyorum.