Egitimli Kopek Eve Cis Yapiyor

DENO

Merabalar 2 hafta once 2 yasinda bir kimg charles sahiplendik tuvalet egitimi var kismen yani sabah aksam cikariyoruz cis kaka yapiyor evdede ped koyduk bazen ped e bazen de denk gelen herhangi bi yere cisini yapiyo biz sadece disarda yapmasini nasil saglayabiliriz pedide evden kaldirip cisinide yapmasin istiyoruz evde simdiden tesekkur ederim

3 CEVAP

Merhaba öncelikle çiş eğitimi onun yedikleri ve eve uyum süreci ile ilgilidir. Henüz 2 hafta kısa bir dönem her neyse önce mama düzenini oluşturmanız gerekecek sabah akşam şeklinde veriyormuşsunuz güzel bir davranış bu şimdi şöyle bir şey isteyeceğim sizden mamasını koyun 15 dakika içinde yedi yedi yemediği zaman kaldırın torbasına dökün sonra mamasını yedikten 10 dakika sonra dışarı çıkartın çiş ve kaka yapmasını sağlayın , daha sonra evde belirli bi yere mi çişini yapıyor yoksa fark etmiyormu bu önemli mesela ona çiş yaptığı asla kızmayın çiş yaptığı yerlere get off spreyler var mutlaka bundan sıkın bu spreyler o kokuyu nötralize eder ortadan kaldırır ve aynı yerlere çiş yapmasını engeller 1 ay biraz uyum süreci olacaktır ev üyeleri ona sıcak davranırlar ve evini benimserse işiniz kolaylaşır.yatacağı bir yatak olsun köşede sakin mama ve su kapları bu yatağa yakın olmasın eve çiş yaptığı için asla kızmayın tekrarlıyorum belli bir süre suyunu da mamasıyla birlikte verebilirsiniz alışana kadar sürekli durması şart değil tekrar sormak istediğin bir şey olursa mesaj yazabilirsin

ilanekle

Eğer köpeğiniz erkek ise ve kısırlaştırılmamış ise bu çok normal. Diğer dişi köpeklere varlığından haberdar etmek için yapar.

ilanekle

Ama eğer kısırlaştırılmış ise ona çiş konusunda en baştan tuvalet eğitimi vermeniz gerekebilir. Tuvaletini yaptığı yeri bol sirkeli su ile temizleyin. 3 veya 4 saatte bir tuvalete çıkarın. Tuvaletini eve yaparsa kızın ve 15 dakika bir odaya falan kapatıp ilgilenmeyin. Ama süreyi çok uzatmayın kafası karışmasın. Bide yaptığı an ceza verin ve eğer dışarı yaparsa ödüllendirin.