Kulak Uyuzu Mu?

Merhaba,
Dün temizlediğim için fotopraf ekleyemiyorum. Hiç uyuzla karşılaşmadım, o yüzden bilmiyorum.

Daha önce de kesimin kulağında kir gibi kahverengi şeyler vardı. Veteriner de kir olduğunu söylemişti.
Fakat dün gece kesim kaşıyarak kulağını kanatmış. Kulak içini değil, kulağının önünü. Onun fotoprafını ekliyorum

Bir de kedim arada bir ıslanmış köpek gibi kafasını sallar. Ben başka kediler de yapıyor sanıyordum. Uyuz araştırdıkça kedilerin kafasını salladığını öğrendim.

Bu normal mi yoksa uyuz olabilir mi? Tekrar veterinere götürmeli miyim?

4 CEVAP

Bilen biri acil cevap verirse çok memnun olurum, cumartesileri dışında çalışma saatlerim dolayısıyla veterinere götürmem çok zor oluyor.

Güncel

AsenaTuncay

Kedi için bilmiyorum hiç yaşamadım ama köpeğimde uyuz yaşadım, dediğiniz gibi kaşıyarak yara yapıyor ve hemen önlem alınmazsa kaşıyarak o yaraları vücuduna yayıyor. Veteriner kontrolünde ilaç ve antibiyotik kullandık. Artı yaralı bölgeye sprey verdi rahatlatması için onu sıktık. Sizinki uyuz mu bilmiyorum tabi, tek çare veteriner :/

Götürdüm bugün, enfeksiyon olmuş, isimli kreme başladık