Barf Beslenme

ecematara

Gun itibari ile barf beslenmeye gecmis bulunmaktayiz
İlk 1 hafta kadar sadece tavuk vererek cig beslenmeye hem bunyesini hem damak zevkini alistirmak istiyorum okudugum kadariyla.
Ama bu konu hakkinda en cok korktugum iki sey birisi parazit, buna karsi cozum ise dondurucu da en az etleri 2 gun bekletiyorum haftada bir kez ise sarimsak yutturuyorum ic parazit hapini zaten aydan aya yutuyor, ikinci korkum ise yeterli besini verememe korkusu
Kizim gun icindeki aktivitesi normal olarak ilerliyor bu sebepten et ve sebze oranini %50 miktarda mi versem onerileriniz ve deneyimleriniz nelerdir

8 CEVAP

Zeynepulku

Sebze miktarı er miktarının em fazla %20 kadar olmalı. Günde 500 gr et yiyorsa 100 sebze olmalı. Eğer kilosunua uygun bir beslenme yapıyorsanız aç kalmaz yeterli gelir.

Zeynepulku

dış parazit için sarimsak kullanılıyor. 25 kg için günlük 1 dış sarimsak. İç parazit için taze kabak çekirdeği tozu kullanılıyor.

Zeynepulku

Doğal elma sirkesi limon lavanta yağı spreyode dış parazit için.

Zeynepulku

Evet olabilir. Benim aldığım kaymak böyle yazmış. Bazı kaynaklar hic sarimsak onermiyor. Ben facebook ta raw&barf Türkiye hesabından almıştım. Sizde gruba katilin insanlar fikirlerini paylaşıyor, sorulariniza daha net cevaplardan bulabilirsiniz :)

ecematara

Tesekkur ederimm

ecematara

Kilosuna gore 563 gr gunluk almasi gereken gida miktari boyle yapalim o zaman

ecematara

Lavanta yagi ve elma sirkesini kullaniyorum fakat bazi sitelerde sarimsagin her gun verilmemesi gerektigi yaziyor

Zeynepulku

Çiğ beslenme raw&barf adı grubun