Bir Kediye Ne Kadar Sürede Bir Hangi Aşılar Yapılmalı? Fiyatı Ne Kadar Tutar?

kedidostuu

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

4 CEVAP

ULKU88

kedim 4,ayında ve bu hafta son aşısını 3. aşısını yaptırdım dışarı çıkmıyor tek içerde ise kediniz dış paraziti yaptırmamamınızı öneririm sonuçta hepsi biraz zehir veteriner karnesinde gerekli bilğiyi veriyor size zaten

tika_waylan

İc dis paraziti yaptir mutlaka aman diyim hele ic parazot coj onemli 2-3 ayda bir yaptirmak lazim.
Pire ayakkabidan, ya da disarida se fe igimiz kediden de bir skeilde bizim kediye gecebilirmis o yuzden evde de olsa dis parazoti yaptirin diyorlar.
Karma asisi 2 tane ve kuduz asisi yapiliyor bunlar senede bir kere yapiliyor.
Losemi ve Aids var ama sart degil diyorlar sen bilirsin ben de kararsizim ama ic dis parazite goturutken belki Losemi de yaptiririm ama cok acele degil sonucta.

kedidostuu

Çok sagolun ya bende çok masraflı bir şey sandım 3 aşı senede bir kere yaptiririm 2 ayda bir de iç dis parazit

tika_waylan

Fiyat konusunda da veterinerlerin fiyatlari degisiyor ama veteriner odasinin asi fiyatlari var ona bakabilirsiniz. Genelde 35-50 tl arasi degisir bazilari muayeje ucreti alir muayene ucreti 90tl alan da var hic almayan da vete gitmrden arayip bilgi almak her zaman daha iyidir.
Mesela ic dis paraziti kendiniz de yapabilirisniz vetetinerden alarak daha uyguna gelebilir ama veterinetren alabilirsiniz ben veterinere gotutmeyi tercih ediyorum zaten 3 ayda bir genel kontrolu yapilmis olur diye.