Kedim Kabın Sonunda Kalan Mamayı Yemiyor

canstd

kedim mama istediğinde beni kaldırıp mama kabının yanına götürüyor ve kapta doyabileceği kadar mama olduğunu görüp oradan uzaklaşıyorum. ancak üstüne mama ilave etmeden beni rahat bırakmıyor. çok aç olmadığı sürece kabın sonunda kalan mamayı yemiyor. bunum sebebi nedir acaba

5 CEVAP

tika_waylan

Ben ayarliyorum gunluk yiyecegini sabah ve aksam cok zorlarsa oglen olmak uzere 2 ya da3 ogube ayiriyoru bu durum olmuyor.
Sadece yiyecegini koyiyorum hem bayatlamiyor taze taze yiyor mama kabinda kaldigi icin oda da kedi mamasi kokmuyor.
Kabi temizleyip sadece yiyecegi miktar mamayi koyun sabah oglen aksam yapin gunluj kac gram yiyorsa ayirin.

Gzdetrnc

Benim kedimde öyle yapıyordu ben kıyamıyıp sürekli mama veriyordum. Sürekli karnı şiş geziyodu gaz sıkıntısı olmaya başladı. Şimdi sabah akşam veriyorum.

dollfacepersian

Kullandığınız mama markası ne ve mamanın arkasında yazan kedinizin yaşına ve kilosuna göre verilmesi gereken gram kadar mı veriyorsunuz?

rasefaes

belki bir problemi vardır ama büyük ihtimalle yemek istemiyor olabilir bu uzun süre sürerse veterinere götür

Hayryeozgu

Bizde bu problemle karşılaştık ne yapsam ne etsem o mamayi yemiyor eğer aynı durumsa ben tabagindaki mama bitmeden üstüne mama ekliyordum altta kalan mama bayatladigi için bundan pek hoşnut kalmiyorlar