Evde Yaş Mama Tarifi Verebilir Misiniz?

zin

Arkadaşlar malum dışardan aldığımız mamalar bir çok katkı maddesi koruyucu içeriyor et ve et turevleri yaziyor iceriğinde Allah bilir nasil yapiyorlar. En iyisi doğal olanlar çok pahalı bitanesi 10 15 tl. Ucuzu 3 tl 8 tl. Bende evde yapmak istiyorum yavruya. Sizin kedinize yaptığınız kedinizin iştahla yediği mama tariflerini buraya yazabilir misiniz lütfen hem diğer üyelerde belki kedilerine yapar.

13 CEVAP

Seymaaacaan

Ben kabak + havuç + tavuk göğsü haşlamıştım çok sevdi. Bazen evde tavuk yemeği olduğunda bir kaç parça tek porsiyonluk kedime ayırıyorum cezvede içine birazda havuç koyup haşlıyorum. Dolaba koyma sıkıntısı falan olmuyor :)

Zeynepulku

Tavuk göğsü
Ciğer yürek
Kabak
Tatlı kabak
Havuç
Hepsini az miktar suda başka rondodan geçir bitti.

Seymaaacaan

Aaa çok değişikmiş benim ki haşlanmış havuca bile bayılıyor. Hepsini blendırdan geçirmeyi deneyebilirsiniz anlamaz belki içinde sebze olduğunu

ecekirdekci

Ben de tavuk ya da hindi haşlıyorum, sebze olarak da genelde kabak ve havuç koyuyorum. Bazen de patates ve bezelye. :)

ecekirdekci

Ben rendeleyip haşlıyorum yiyor o zaman :D

Bikedi

1 er kucuk havuc, patates, kabak
1 kg tavuk
1 haslanmis yumurta( kabuklu)
1 cay kasigi zerdecal
1 yemek kasigi zeytinyagi
Yarim cay bardagi pirinc
Hepsini haslayip en son zerdecal kabuklu yumurta ve zeytinyagini koyup rondodan geciriyoruz. Soguyunca porsiyonlar halinde dondurucuya kaldiriyoruz. Kedimize ılık veriyoruz. Cok seviyor.

sevvalyelen

Kendi yediğimiz yemeklere genelde baharat kullanıyoruz, tuz vb. Kedilere özel olarak hazırlamak daha iyi.

zin

Linkte atabilirsiniz bu arada☻

zin

Sebze yemiyor yaa:'(

zin

Blendirdan geçireyim tarifleri azar azar denicem bakalım

Bikedi

Bu tarifi asurelik bugdayli, hindi, balik, kirmizi et veya cigerle de deneyebilirsiniz. Youtube da bir veterinerin hazirladigi bir tarif bu. Yumurta kabugu ve zerdecal cok faydaliymis.

zin

Kesinlikle denicem iceriği çok iyi çok tesekkurler☺

Mehmetkr

Eğer cevaplardan tatmin olmazsanız eskiden bu konu ile ilgili birsuru başlık açıldı onları da incelemenizi tavsiye ederim