Yeni Mamaya Geçişten Sonra İshal

ihsanure78

4 gün önce pro plandan mystic'e geçiş yaptık ama pro plan ile karıştırıp vermedim 4 gündür ishal gibi düzelir mi yoksa mystic'i bırakmalımıyım?

4 CEVAP

Ayben02

Mystic bazı kedilerde ishal yapıyor ama direkt mama geçidinden de kaynaklanıyor olabilir birkaç gün eski mamayla karıştırın sonra yavaş yavaş mystic e geçin zaten o zamana kadar geçmezse bırakabilirsiniz

Hilal001

Kademeli bir sekilde gecmeniz gerekiyor benim eski kullandigim mama bittigi icin direk yeni mamayi vermistim cok uzun bir süre ishal yasadik ve ishal tedavisi olmasi gerekti

Rmyss

Ahh .
Ayni sorunu son 2 haftadır bende yaşadım. Proplandan başka mamaya geçtim ve geçiş sürecini yapmadım bilmiyodum. Ishal ve kusma yaptı . Veteriner zoovital diye bir ilaç verdi kullandım ama zerre geçirmedi. Tekrar gittim kan tahlili yapıldı ve kanı çok şükür temiz çıktı. Antibiyotik ve bir kaç iğne yaptı veterinerim birde florentero isminde bir macun gibi bi ilaç verdi 3 4 gune kakası normale döndü. Fakat tekrarlamamasi için veterinerim bitene kadar vermemi söyledi . Sizinki kaç gündür ishali vs devam ediyor bilemiyorum ama veterinere gitmenizi tavsiye ederim . Gerçekten mamadan olduğunu düşünüyorsanız kan tahlili yaptirmayabilirsiniz çünkü veterinerler direk kan tahlili bakalım diyorlar ve az buz bir maliyeti yok :)

ihsanure78

Direk yeni mamaya geçiş yaptığım içinmiş şuan düzeldi teşekkürler