Mamayı Kaç Saat Arayla Vermeliyim ? (Diyet)

cuneytsahin

Merhaba arkadaşlar, veteriner hekim kedimin diyet yapmasını söyledi. Kedim kısır erkek. 1,5 Yaşında ve 5800 gram. Yavruluğundan beri boğazından hiç kısmadım, bolluk ve bereket içinde yaşasın aslan parçası dedim, şimdi resmen balak gibi oldu. Veteriner hekim en fazla 4500 gram olması gerektiğini ve artık diyet yaptırmamız gerektiğini söyledi. Gittim hassas mutfak tartısı aldım, mamasının üstündeki beslenme tablosuna göre besleyeceğim. Sorum şu: 24 Saat içerisinde toplamda sadece 55 gram mama vermem gerekiyor. 55 Gramı kaç öğüne bölmeliyim ve bu öğünleri hangi saatlerde vermeliyim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

3 CEVAP

Erogluekiin

Bir yazıda sadece sabah ve akşam 2 ye bölünmüş bir şekilde olmasının daha iyi olduğunu duydum inşallah kediniz uyar bu duruma benimki de hafiften tombullaştı ölçülü vereyim dedim... Saat 4 de 5 de gelip beni uyandırıyordu mamaları koyduğum çekmecenin önünde yatıyordu sürekli miyavlıyor sanırsınız kızgınlıkta ya da işkence ediyorum... Bir ara kesti miyavlamayı öğrendim ki mutfaktan yarım ekmek çalmış yatağın altında onu yiyordu... Ben pes ettkm

mycutecat

Bende kedime günde 60gram mamayı 3 ögün veriyorum. Sabah 8de öğlen 1 de akşam ise 8.30-9 arası. Gayet yeterli oluyor

cuneytsahin

Hepinize teşekkür ederim peki kedimdeki göbek yağları erir mi ?