Kuru Mama Gram

bihtercik

merhabalar dişi kısır kedinize günlük kaç gram kuru mama veriyorsunuz?
(mama arkasında yazan miktarı biliyorum ve her mamaya göre de değişiyor onu da biliyorum)
benim kızım 4.3 kg 60 gram veriyorum sizce yeterli mi? siz nasıl yapıyosunuz

9 CEVAP

Bcanaydn

26 sabah 26 akşam veriyorum. 5 kilo ve keyfine göre hareketsiz fazla versem de yemez

Zeynepulku

Erkek kısır kedim 5,5 kg 80 gram yiyor. Daha önce kediniz iştahsizdi mama değişimi yaoacaktiniz ise yaradı mi?

bihtercik

zeynep merhaba
evet baya işe yaradı proplan delicate kuzulu aldım ve ilk defa bi mamayı severek yediğini gördüm çok mutluyum, kedisi iştahsız olanlar kesinlikle almalı.

Ezgi_3

Merhabalar,
Mamanın içeriğine ve doyuruculuğuna göre arkasındaki rakamlar değişir. Paketin arkasındaki rakmlarda vermek en iyisidir. Tarçın 4.8 kg kısır çok hareketli bir kedi yaklaşık 80 90 gr yiyor. Kedinizin hareketli olup olmamasına göre bunu ayarlayabilirinsiniz. Bunu test etmek için de sabah akşam mama vernenizi tavsiye ederim. Ne kadar yediğini görebilmek adına.

bihtercik

hassaa tartımız var onunla ölçüyorum.
akşam 30 gram gündüz 30 gram yiyor cok hareketli degil ama sakin de degil :D yani doydugunu dusunuyorum ama 70 gram versem yer yani bilemedim simdi

bihtercik

güncel

Ben de kısırlaştırıcam 3 kg dişi, hareketli bi kedii. nd düşük tahıllı yaban mersinli almıştım. Beslenme danışmanı 39 gr vermemi söyledii.

Kuzucansu44

Bende normalde 3,5 kilo dişi ve 3,6 kilo erkek kedime 50 gr mama veriyordum ama hareketli ve kilo almaya meyilli olmadıkları için 1 hafta önce öğünlü vermeyi bıraktım. Yani artık mama kaplarını hep dolu tutuyorum.

bihtercik

dün denemek için 70 gram verdim 1 gün içinde bitirdi sanırım ne kadar versem o kadar yiyicek o zaman bizim için 60 gram ideal