Arkadaşımın Yavru Kedisi Kulak Çöpü Pamuğu Yutmuş

Milovat

Uzun zamandan sonra petlebiye merhaba,
Arkadaşımın yavru kedisi dört aylık ve kulak çöpünün pamuk kısmını kemirirken yutmuş, tam arkadaşım alacağı sırada gerceklesmis bu. Ben kedinin dışkısı ile birlikte küçücük bir pamuk parçası çünkü çıkaracağını düşünüyorum ancak emin olamadım. Şu an kendisi memleketinde olduğu için de veterinere gidemezmiş, bir sorun olur mu acaba? Deneyimleyen ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa çok sevinirim.

5 CEVAP

Sahidegulcan

Çubuğun ucundaki pamuk zaten çok azdır. Kendi yaladığı tüy gibi ya dışkısında ya da midesine fazla geldiyse kusarak dışarı atacaktır.
Yine de gözlemlesin kedi sahibi. Dışkısına baksın.

Zeynepulku

Zeytinyağı veya kullanıyorsa batı hairball maltlardan verin. Kakasini kontrol etsin çıkmış çıkmamis diye. Eğer iştahsızlık yorgunluk gibi belirtileri olursa vet hekime götürsun

Gelyahron

Dışkı ile atılır endişe edecek bir durum yok

Themis_hy

Benim kedim de ip yutmuştu. Veterinerime sordum korkmayon %80 kakasıyla atar ama her kaka yaptığında elinize eldiven giyip kakada pamuğa arayın dedi. 3-4 gün kontrol ettiğiniz halde çıkarmamışsa getirin röntgen çekelim dedi. Bağırsaklarını tıkayabiliyormuş allah korusun. Ameliyat gerekiyormuş. Ben hemen malt macun verdim 2 gün ve 2 gün çıkardı çok şükür. Malt macun varsa onu versin yoksa zeytinyağı yalatsın.

Milovat

Çok teşekkür ederim hepinize :')