Acil Lütfen Hazırladığım Mama

Karameeell

Minnoşuma mama hazırladım patates ciger pirinç yumurta soğumada şuan bunu kavanozda saklayıp verebilirmiyim hemen mi tüketmesi gerek

8 CEVAP

Themis_hy

Ellerine sağlık. Buzdolabında 2 günden sonra bozulur. Yiyebileceği miktarlarda bölüp buzluğa dondurucuya koyabilirsin. Vereceğin zaman çıkartıp hafif ısıtıp verirsin. Sana da kolaylık olur kedin de taze taze yer

yusufsaygin2

Plastik veya karton bardaklara doldurup buzluğa atın, vermeden 1-2 saat önce buzluktan çıkartın ve çözülmesini bekleyin.

Milahs

Ben de ara ara sizin gibi evdeki malzemelerle ( et, pirinç, patates) mama hazırlayıp buzluğa atıyorum. Bir kısmını rondodan geçirip öyle verdim ama bizimkiler pek sevmedi öyle o yüzden küçük parçalara ayırıp üzerine de suyundan ekleyerek veriyordum. Suyu ve yiyeceği ayrı ayrı buzdolabı poşetlerine koyup attım buzluğa. Buzlukta uzun ömürlü saklayabilirsiniz hiç sorun olmaz sadece çözdürüp ve biraz da ısıtıp verin, soğuk kedileri hasta edebilir. Şimdiden afiyet olsun kedinize :)

Karameeell

Ay bu super fikir içime sinmedi üst üste vermek istemiyorum nolur nolmaz diye.. Ödül maması gibi hani arada.. Bu çok iyi oldu sagolun ya =) başka kedilere dagitcaktim iki kaşık alıp =) yinede birazını burdaki minnoslar a vereyim iki öğün olucak şekilde alıp dolaba da koyayım o zmn çok sağolun n.. Zararı olmaz dimi içinde zararı olucak birsey kullanmadım patates ciger pirinç yumurta.. Kendi yağı ekstra eklemedim hindistan cevizi yağı ekleyim diyordum ama bilemedim

Karameeell

Buzdolabı poşetine koydum üçer kaşık yeterli sanırım

Karameeell

Bayıldılar minnoslar resimlerini buraya atabilirmiyim bilmiyorum

Ozge00

Hizliresimde yükleyebilirsiniz buraya isterseniz. Kısaca internete hizliresim yazın, ilk çıkan siteye girim fotoğrafı yükle diyin, altindaki linki kopyalayıp buraya atin :D

Nurguloruc

ben böyle bi mama hazırladıgımda rondodan geçirip dondurma kutularına koyuyorum