Kedim Yutkunuyor

HillB

Merhaba, kedimin son zamanlarda her gün kusma hareketi yapıyor, ağzına bir şey geliyor eminim ama çıkarmak yerine yutuyor tabi yuttuğu şey tekrar ağzına geliyor öksürünce ve yine yutuyor, kısır döngü halini aldı bu durum. Çıkaramadığı şey sonrasında da kendisinde hırıltı ve hırıltılı solunuma neden oluyor. Bir de durup dururken bizim ağzımız kuruduğunda ıslatmak için yaptığımızın hareketin benzerini yapıyor. Şunu demek istiyorum bir şey çıkarmayıp kendini tutuyor halbuki çıkarsa kusmuş olacak demekki. Böyle bir şey yaşayanınız oldu mu daha önce? Ya da ağzına geleni çıkarmasını nasıl sağlayabilirim?
Tüy desek malt kullanıyorum öncesinde de çim yiyordu.

1 CEVAP

HillB

Arada da hıçkırıyor sanırım, midesinden bir şey geldiği belli.