İç Parazit Aşısı Olan Kediye Parazit Bulaşır Mı

Buketbayraktar

Sokaktan aldığımız Bi kaç saat bende kalan bir yavru var 1,5 aylık bugün iç dış parazit aşısı yapıldı ama paraziti var mıydı bilmiyoruz tabi. Tuvaleti gelip yeri kum gibi eşelemeye başlayınca mecbur benim kedimin kabına koydum topaklanınca hemen temizledim hatta elemeden gelen kumla birlikte attım. Kedim 6 aylık iç dış parazit aşısı var. Yine de bulaşma ihtimali var mı eğer diğer yavruda varsa

8 CEVAP

Ayben02

Olayı o zaman baştan anlatayım kedim kızgınlığa girdiği zaman evden kaçtı ve 4 gün kayıptı ben sonra bir baktım geldi ama arka ayakları tutmuyor aynı felçli gibiydi zor yürüyordu hemen vete götürdüm kırık çıkık yok dedi sokak kedilerinden parazit kapmış dedi ağrı kesici ve parazit igensi vurdu o hafta toplam üç kere gittim yanlış hatırlamıyorsam 1 haftaya kadar kendini topladı

Ayben02

Yani korkmayın bizimki 1 haftaya toparlandı :):):) zaten parazit falan da yoktur insallah :):)

Buketbayraktar

Ay çok kötüymüş sizin çok geçmiş olsun bizim gözümüzün önünde en azından umarım yoktur o yavruda da evet onu da annem sahiplendi çünkü

Ayben02

Evet bulaşabilir benim kedimin iç dış parazit aşısı düzenli yapıldığı halde kızgınlığa girdiği zaman evden kaçtı ve diğer kedilerden parazit kaptı yani ihtimal var

Buketbayraktar

Şuan tüm kabı boşaltıp yeni kum koymam mümkün değil kumum yok peki ne yapmalıyım sizce

Ayben02

Zaten asi yapılmış bir de parazit varmı bilmiyoruz yaptığı cişi de kumuyla beraber atmışsınız hem zaten ben iç parazitin dışkı yoluyla bulaştığını biliyorum oyuzden sıkıntı yapmayin bence birkaç gün gozlemlersiniz değişiklik varmı diye zaten bütün kumu atmak yazık olur :):):)

Buketbayraktar

Çiş değil dışkı işte o yüzden telaş ettim biraz tedavisi kolay mı oluyor peki
Siz yaşamışsınız

Ayben02

Sağolun:):)