Pire Damlası

Hzlcelebi

Merhaba kedilerime pire damlasını üç ayda bir yaptırıyorum sokaktaki bir kedimizi geceleri eve alıyoruz çok yaşlı olduğu için veterinere götürmek mümkün olmuyor pireli olduğunu düşünüyorum olsa da problem değil ancak evdeki kedilere 3 ayda 1 yaptırmam onlara bulaşmasını engeller mi yoksa 2 ayda 1 mi yaptırmalıyım

9 CEVAP

alabalik32

Yazın 2 ayda bir. Kışın 3 ayda bir.

Buketbayraktar

Yaz aylarında daha sık tekrarlanması gerekiyor demişti veteriner ama havalar soğuyor eğer pire görürseniz götürün yine de veterinere. Bizde pire çok sarmıştı ve 15 gün arayla 2 doz yapmıştı

ozlemsevgi

Evinizde pire damlası bulundurursaniz sokaktan gelen kediye de 2 aylık periyotlarda kendiniz damlatabilirsiniz. Çok kolay bi işlem.

Hzlcelebi

Ben pire damlasını damlatmaya korkuyorum akar yalarlar diye o yüzden hiç bulaşmadım o işe beceremezsem diye

Ebhnr

Merhaba!,
Enselerini yalayamıyorlar, kafa bitiminde tüyleri iyice aralayıp sürün ve bir gün boyunca bu bölgeden sevmemeye okşamamaya dikkat edin. Çok kolay, kendiniz halledebilirsiniz.
Saygılar.

Karameeell

Ben veterinere söyledim yazın yapılmıştı birde salı günü pire ilacı sıktılar bu dediğiniz damla omu

sforselin

Yalamasından da aşırı endişe etmeyin bence. Petshoplardan değil de klinikten vb. aldığınız güvenilir ilaçları sürerken biraz akmış olsa ve yalasa ağzında aşırı salya gibi ufak belirtiler oluyor. İlaç güvenilir değilse derisine damlatmanız da kötü etkiler zaten onu.

elifozzdemiir

sokaktaki kedinize bir bardak su ve bir bardak sirkeli su karisimina 9-10 damla biberiye veya lavanta yagi damlatarak ustune sıkabilirsiniz pireler sevmez kedinize de sorun olmaz

Hzlcelebi

Çok teşekkür ederim herkese