Yaş Mama Gerçekten Su İhtiyacını Karşılıyor Mu

Ozge00

Kedim 10 günlük bir antibiyotik tedavisi gördü, hap şeklinde veriyorduk yas mamasina karıştirip. O süreçte çiş boyutunda baya azalma oldu ve kabızlık yaşadı, sonradan da su içmediğini farkettim. Yaş mama su ihtiyacını giderdiği icin içmiyor diye düşündüm
ilk başta ama çişinde de belirgin bir değişiklik vardı. Tedavimiz bitti normale geri döndük, şuan normal her şey. Aklıma takilan soru yaş mama cidden su ihtiyacını karşılıyor mu? Yoksa sadece öyle mi gösteriliyor?

9 CEVAP

alabalik32

Evet karşılıyor. Ben bi ara haftada 2 kere veriyordum ufakken daha iyi beslensin diye. Vet karnı şiş demişti. Haftada bir kere yeter dedi.

bihtercik

su için kesinlikle su pınarını öneriyorum.
baya değişiyor su içme miktarı

bbeyzvv

tamamını karşılamıyorum yakkaşık günlük olarak yarısını falan karşılıyor

Salihaylmz

Idrar yollarında sorunu çiş renginden de belli olur aslında insanlardaki gibi. Koyu renk ise su ihtiyacı oldugunu belli eder. Turuncudan açık sarıya kadar çizelgesi var aslında internette

Ozge00

Saliha hanım cis rengi normal, Veterinerimize de gösterdik. Yani su ihtiyacını karşılıyorsa neden bu sorunları yaşadık onu merak etmiştim. Cevap verenlere teşekkürler.

Ozge00

Şöyle örnek vereyim o zaman, önceden çiş boyutu damacana kapagi kadarken, o süreçte küçük pet şişe kapağı kadar azalmıştı. Hatta idrar yollarında sorun var sandık.
Çiş boyutu ve miktarında azalma, kabizlik olmasi beni düşündürdü. Eger su ihtiyacını karşılıyorsa neden bunlari yaşadık? Biraz düşündürücü

Ozge00

Benim anlatmak istediğim o değil. Yas mama su ihtiyacını karşılıyorsa neden bu sorunları yaşadık onu soruyorum. Su içmesinde çok sorun yoktu zaten önceden, o dediğim süreçte su icmesi azaldi ama ben yas mama su ihtiyacını karsiladigi icin normaldir dedim. Sonra dediğim gibi çiş miktari ve boyutunda ciddi azalmalar oldu ve kabızlık yaşadı. Yas mamayi bıraktıktan 1 gün sonra normale döndü idrarı. Yani su ihtiyacını karşılıyorsa bunlari yaşamamız gerekti, değil mi?

bbeyzvv

karşılamıyor*

Ozge00

İdrar sorunu yok yas mamayı bırakınca düzeldi.
Tek sorum şu arkadaşlar, yazdıklarıma göre SİZCE YAS MAMA CİDDEN SU İHTİYACINI KARŞILIYOR MU, sadece bunu merak etmiştim. TECRÜBE ETTİGİME GORE KARŞILAMİYOR MAALESEF Kİ. KARSİLASAYDİ KABİZLİK VEYA MİKTARDA BELİRGİN AZALMA OLMAZDİ BU SÜREÇTE DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ŞUAN NORMAL HER ŞEY. BUNUN HAKKINDA BIR FIKRI OLAN YAZSIN LÜTFEN. Lütfen.