Kedim Bambu Yiyor.

Denizin

Arkadaşlar merhaba, kedim şans bambusu denilen bitkimin yaprakları ile oynuyor ve yemeye çalışıyor. Biraz araştırdım ancak güvenli mi zararlı mı bulamadım. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Aynı zamanda sukulent ile ilgili de bilgisi olan varsa lütfen paylaşın :)) Teşekkürler ????

7 CEVAP

DoraFiko

Bazı kediler evdeki çiçeklerle pek ilgilenmiyor bazılarıda rahat bırakmıyor malesef. Evde kendi çimleride var ama yine gidip benim şans bambularımı ısırıyor sukulentlerimi koparıyordu. Hepsini kaldırmak zorunda kaldım. Bir zararı olur diye riske atamadım. Bence sizde ulaşamayacağı biryere koyun

sforselin

Şans bambuları zararlı olabilirmiş. Sukulentlerin çoğu zararlı değilmiş ama zararlıları da varmış. Özel olarak aramanız lazım sanırım. Ben de kaldırdım maalesef hepsini. Kaktüsler hariç :) Onlara dokunamıyor :)
Kediniz için çim yoksa evde tavsiye ederim. Diğer bitkilere ilgisi biraz da olsa azalıyor.

Mehmetkr

Doğada kedi ve köpekler midesi ağrıyinca ot yer ama bambu pek bulunmadığı için onu yemek zararlı mı bilmiyorum

Merhaba, kedinizin bilmediği bitki ve canlı türlerine ilgi duyup koklaması ve tadına bakması veya yemesi tamamen içgüdüsel bir şeydir, yine de yememesi taraftırıyım

Bitki yemek kedilerin yalanırken yuttukları tüylerini kusmalarına yardım ettiği için severler. "Ayrıca bazı bitkiler ette olmayan lif, vitamin ve mineral gibi şeyleri içerdiği için kediler bunlara ihtiyaç duyduğunda bitki yerler."
tırnak içinde belirtilen ifade daha yüksek ihtimal gibi duruyor.

Denizin

O zaman kaldırmakta fayda var. Kedi çimi alacağım. Benim deli kaktüsleri de ısırıyordu görünce hemen kaldırdım :))) Hepinize teşekkür ederim

Denizin

Teşekkürler :)