Köpeğim Saldiriyor.

SadunTapan
SadunTapan

166 Puan

Merhaba , 5 aylik disi rottweiler kopegimiz var . Son zamanlarda yuruyuslerde agresiflesip once tasmasina sonra bana saldiriyor. Merdivenlerden hizlica inince saldiriyor , istedigi yone gidemeyince saldiriyor , insanlarin uzerine atlamk istiyor izin vermeyince , once tasmaya atlayarak saldiriyor sonra bana , bu surede acayip hirliyor . Gormezden gelmeye calisinca şiddetini arttiriyor, lutfen yardim


3 CEVAP

seliinkececi
seliinkececi

1097

kopekler hakkinda pek bir sey bilmiyorum ama sanki otoritenizi saglamalisiniz bi sekilde. iyi bilen biri yazarsa nasil olacagini daha iyi olur.


zibityus
zibityus

9385

burdan çözüm önersem anlamazsınız çünkü tek bir hatanız yok bir çok hatanız olduğunu anlıyorum yazdıklarınızdan ve uzun uzun yazmam kafa karıştırabilir. kral köpek ailesi var yutub ve instagramdan takip edin hatta beden dili eğitimlerinden alın ödül ceza komut vs kullanmayarak yani köpekle saygılı bir iletişim kurarak beden dili kullanarak. bir köpeğin başka bir köpeği yönettiği gibi köpeğe güvenilir bir yönetici olabileceğinizi gösterin. rottweiler zor bir ırk sizi şimdiden yorduysa büyüdüğünde çok zorluk çekersiniz, kararlı bi köpektir sizi yönetmek için sizi bıktırana kadar uğraşabilir, yönetimi size vermesi için onun gözünde kararlı, sürekli,saygılı ve güvenilir bir sürü üyesi olmalısınız. yönetimi siz ele alınca zaten bunların hiçbirini yaşamicaksınız. sorun köpekte değil sizde. yönetimi ona verdiniz ve sizi yönetirken, hareketleri yönetirken ona zorluk çıkarıyorsunuz bu yüzden sizi ısırıyor ama yönetimi siz alabildiğinizi gösterirseniz o da seve seve bunu size bırakacaktır çünkü eğer başka birisinin yönetici sorumluluğunu alabildiğini görürse yani güvenirse, köpek sorumluluğu ben alcam diye çabalamaz kafası rahat takılır sizin yanınızda mesela birine mi saldırıyordu siz yönetici olursanız köpek şunu dicek, yönetici köpek bi şey yapmıyor saldırmıyor o zaman ben neden saldırayım o duruyosa ben de dururum. yönetimi almak için bilgilenmelisiniz çok geç olmadan başlayın videoları izlemeye veya direk kral ailesiyle iletişime geçip ne yapmanız gerektiğini onlara danışabilirsiniz daha hızlı ilerlemek isterseniz. bu bıraktığım linkteki videoları mutlaka izleyin.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf


Mehmetkr
Mehmetkr

11157

Bu birkaç gün içinde YouTube'dan köpek koleji ve kka gibi köpek eğitiminde uzman kişilerin videolarını bol bol izleyin ve öğrenin. Anladığım kadarıyla köpek eğitiminde pek tecrübeli değilsiniz bilgilemeniz ve doğru şeyler yapmanız bu durumda çok önemli.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 64 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29997 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR