Yavru Kedimin Maması Bitti. Geceyi Nasıl Geçirebilirim.

Yavru ( 6 aylık ) kedim var ve 2 yaşında kısır bir tane daha kedim var. Kısır kedi yavru kedinin mamasını bitirmiş ve gece için yavru kedinin maması kalmamış. Sadece 1 gecelik kısır kedime verdiğim mamayı versem bir şey olur mu ?

7 CEVAP

Cook

Olacağını sanmıyorum. Benim de oğlum 6 aylık biz de diyet mama kullanıyoruz şu an veterinerin önerisi üzerine. Yetişkin maması olduğu için taneleri büyük yiyemez diye düşünmüştüm ama yedi. Sadece tadı farklı olduğu için hoşuna gitmeyebilir, yemeyebilir

sforselin

Kısır maması bi yavru için yeterli değil evet. Ama dediğiniz sürede tamamen aç kalsa bile sorun olmaz. Kısır mamasını, yaş mama ya da kendi yaptığınız mamalardan verebilirsiniz. Hassas mideli biriyse, dada önce ishal gibi sorunları çok yaşadıysanız, ev yoğurdu kefir gibi probiyotiklerle sindirim sistemini destekleyebilirsiniz.

Cook

Olacağını sanmıyorum. Benim de oğlum 6 aylık biz de diyet mama kullanıyoruz şu an veterinerin önerisi üzerine. Yetişkin maması olduğu için taneleri büyük yiyemez diye düşünmüştüm ama yedi. Sadece tadı farklı olduğu için hoşuna gitmeyebilir, yemeyebilir

Cook

Olacağını sanmıyorum. Benim de oğlum 6 aylık biz de diyet mama kullanıyoruz şu an veterinerin önerisi üzerine. Yetişkin maması olduğu için taneleri büyük yiyemez diye düşünmüştüm ama yedi. Sadece tadı farklı olduğu için hoşuna gitmeyebilir, yemeyebilir

Cook

Olacağını sanmıyorum. Benim de oğlum 6 aylık biz de diyet mama kullanıyoruz şu an veterinerin önerisi üzerine. Yetişkin maması olduğu için taneleri büyük yiyemez diye düşünmüştüm ama yedi. Sadece tadı farklı olduğu için hoşuna gitmeyebilir, yemeyebilir

Cook

Olacağını sanmıyorum. Benim de oğlum 6 aylık biz de diyet mama kullanıyoruz şu an veterinerin önerisi üzerine. Yetişkin maması olduğu için taneleri büyük yiyemez diye düşünmüştüm ama yedi. Sadece tadı farklı olduğu için hoşuna gitmeyebilir, yemeyebilir

Anladım, teşekkür ederim fakat benim de duyduğum yetişkin mamasında yavru kedi mamasına göre daha az besleyiciliği olduğuydu. Bu sebepten dolayı gelişim geriliği olabileceğini duymuştum ondan korktum, sorayım dedim :)

Denizin

Evet kısır kedi mamasının kalorisi ve içeriği yavru kedi mamasından farklıdır. Ama bir gecelik yemesi yavruda büyük bir eksiklik yaratmaz diye düşünüyorum. Ancak farklı mama kullanıldığında özellikle yavruysa bağırsakları hassas oluyor ve ishal ya da çok katı olmayan dışkılama yaşanabiliyor :( Belki biliyorsunuzdur ama mama değiştirirken de eski mama-yeni mama belli oranlarda karıştırılarak geçiş yapılması öneriliyor. Yine de evde bulunan bizim tükettiğimiz besinlerden vermek de aynı şekilde bağırsaklarını etkileyebilir. Ben olsam diğer kedimin mamasından verirdim. Birkaç gün kefir bağırsaklarını düzenlemesi için kefir verirdim. Ben kedime haftada birkaç gün kefir veriyorum ya da yoğurt. Yanlışım varsa lütfen bilgilendirin :) iyi akşamlar