Dreamies Kedi Ödül Maması

Kediye dün Dreamies peynirli sığır etli olanından aldım. Bir sorun yaşarmıyım? Çok mu fazla zararlı. Peynirli olduğu için ilk başta almaktan çekindim ama 1 kezde olsa bi denemek istedim komut öğretmek için. Zararları ne olabilir en fazla? Ona göre bir daha almam kullanan var mı kedisinde bir değişiklik fark eden falan

11 CEVAP

alabalik32

Ben Dreamies in her türlüsünü alıyorum. Ama çok ve arada veriyorum ödül için. Hatta isminide ödül maması ula öğrettim.

uzumkitty

bir ay önce dremies somonlu ödülünü aldım. gerçekten kedim otur diyince oturuyor :D yani eğittim bir tek otur komutunu biliyor. otur diyorum oturduğu zaman veriyorum ödül mamasını. bu sayede birşey öğrendi

elifkonakci

Kedilere peynir vermek zararlı değil. Dreamies'in içeriğini inceledim ama kötü bir şey görmedim. Zaten bunu ödül maması olarak vereceğiniz için sorun olmaz. Ama yine de şüphe ediyorsanız GimCat'in ödül mamalarını tercih edebilirsiniz.

Erogluekiin

Ben daha ucuz diye alıyorum migrosta bulunuyor ödül maması olduğu için pek zararı olmaz diye düşünüyorum

Sahidegulcan

Paket arkasında yazar günlük kullanım miktarı. Fazla da vermemek gerek örneğin bir öğün gibi çünkü bunlar fazla tatlı yani soslu lezzetli mamalar... Kedilerimiz öğün olarak alışırsa kendi mamalarını yemek istemeyebilirler.
Güzel davranışlar yaptığında 5-6 parça veriyorum.
Dreamies Pembe paket Mix, Mor paket Ördekli ve Turuncu paket Tavuklusu var bizde :)

Buketkazan

ben de haftada iki üç kere veriyorum içeriğinde bir sorun yok, verdiğimde de arkasındak miktara uyuyorum

ihsanure78

Bende dreamiis somonlu kullanıyorum kedim için ve şuana kadar bi sorun görmedim zaten pakette günde kaç adet vermeniz gerektiği yazıyor

NidaE

Yakala getir oyunu, otur, bekle komutlarını sayesinde öğrettim çok fazla verilmedikçe zararı olmaz gibi içeriği sorunlu olan güvenemediğim her şey kedime gaz yapıyor bunda hiç yaşamadım migros indirimlerinde stokluyoruz :)

Milahs

Biz indirim zamanlarında migrostan her çeşidini alıp stok yapıyoruz (2 tane evde, 15-20 tane dışarda baktığımız kedi var) hem evdiklere hem de sokaktakilere ara ara 4-5 tane veriyorum. Arkasında yavru kediler için 6 yetişkinler için en fazla 20 adet verilmelidir yazıyor( yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın) biz de aynı şekilde oturmayı, adını ödül maması ile öğrettik evdekilere. Her gün verilen bir şey değil ve çok az miktarlarda verildiği için sorun yaratacağını düşünmüyorum.

b4bjk

içeriklerde bende zararlı birşey görmedim. hayır komutumu dinlediği zaman veriyorum işe yarıyor.

Emirrckr

Sürekli kullanacağınız bir mama olmadığı için sıkıntı olmaz,
Zaten ödül mamaları az az veriliyor.
Bu insan üzerinden örnek verirsek ara sıra çikolata,cips,sucuk,sosis tarzı şeyler yemek gibi.
Yani zararlı ama az miktarda tüketilmesi en nihayetinde problem oluşturmuyor.
Biz Dreamies pek kullanmadık önceden sokaktaki canlara veriyordum kimisi koklayıp koklayıp yemeyince vazgeçmiştim.
Şu anki kedilerimize de ara sıra Gimcat'in kalsiyumlu ödül mamaları oluyor onlardan alıyoruz.
Yavru kediler için süt içeriklisi var mesela ona bayılıyor bizimkiler.
Kokusu da cidden tam süt kokusu,çok hoş :))