Kedimden Dayak Yiyiyorum Yardım

Nurguloruc

Kedim 3.5 aylık tekir. uykuluyken aşırı minnoş sevdirir öptürür oyun oynamak istediginde cok saldırgan oluyor veteriner tırnaklarını kesti ama dişlere çözüm yok en son gözümü ısırdı tam göz altımdan ince yerden inanın çok kanadı canım yandı. Ne hayırdan anlıyor ne bagırmaktan yok çözüm yok korkuyorum artık uyuyamıyorum battaniyenin altında nefessiz kalıyorum. Benim ilk kedim egitimden anlamıyorum onu durdurmanın bi yolu var mıdır danışmak istedim. Bu durum büyüdükçe geçer değil mi

7 CEVAP

iamhulu

İlk olarak bence kedinize bağırmamalısınız. İyice stres olacaktır. Size zarar verdiğinde oyun oynamayı bırakıp yanından bir süre ayrılırsanız sizi anlaması daha kolay olabilir. Kedimi sokaktan sahiplendim, bana alışma sürecinde gerçek anlamda ısırmaya yelteniyordu çünkü kendini güvende hissetmiyordu. Şu an birinci yılımızı doldurduğumuzu söyleyebilirim ve oyun oynarken bile kanatmadan, iz çıkarmadan gayet oynadığını belli ederek ısırıyor :) Isırmasının yanlış olduğunu bağırmadan, onu strese sokmadan anlatmaya çalışmanızı öneririm. Büyüdüğünde eğer bunu alışkanlık hâline getirmezse geçecektir.

Sahidegulcan

Benim kedim de sokak kedisinin yavrusu ve annesinin o korumacı savunmacı duygularını aynen almış :)
Gün içinde belli aralıklarla bize sarıyor. El ayak ısırıp asılıyor. O sırada hemen ortamı terk ediyorum. Vazgeçmesi için elime krem sürüyorum ayağıma da hafif parfüm sıkıyorum başka bir odada. Tekrar yanına gittiğimde kokular hoşuna gitmiyor ve oyuncaklarıyla oynamaya başlıyor.
Siz de bunu deneyebilirsiniz.
Gece yatarken de karnının tok olduğundan emin olun.
Ben yatağa giriyorum o da bacağıma asılarak geliyor.
Hemen battaniyenin altında sadece kafam dışarıda kalacak şekilde bir süre sabit kalıyorum ve bacak arama oturup sakinleşiyor.
Otomatik uyku moduna geçiyor :)
Ayrıca telkin de önemli bence. Kedinize hep "uslu, sakin, merhametli, dingin kızım/oğlum diye konuşup sevin. Ya vedud ismini içinizden inanarak okuyun.
Manevi olarak hayvana o iyi enerjiyi verebilirsek yumuşayacaktır inşallah :)

Nurguloruc

İnternette o kadar değişik bilgiler var ki mesela sert bir dille hayır deyin anlarlar parmak sallayın anlarlar yok anlamıyorlar kesinlikle. Hepinize teşekkürler... diş kaşıyıcısı almak yardımcı olur mu bir de bunu cevaplarsanız sevinirim

Mapple2

Sizi Anne olarak görüyor ,Dişleri kaşınıyordur , Süt diş dökümü vb. o yüzden ısırıyor ayrıca Kediler sevgilerini ısırarak gösterir. Sizin yapmanız Enerjinisi atmasına yardımcı olacak Oyunlar 15/20 min kadar ve Ellerinize Krem sürmenizi tavsiye ederim. Koku sevmezler...

Notemeow
Kediler Hayır kelimesi algılamaz ,Bağırsanız bunu tehdit olarak algılara daha fazla saldırır :) Yakında geçer Endişelenmeyin.. Geçmiş Olsın

Irms

Tek çare sabretmek oğlum 8 aylık oldu yeni yeni azaldı ısırmaları hala bazen kanatıyor ama eskisi kadar değil ve kesinlikle izin vermeyin biz hayırı öğrettik hayır diyince bırakıyor

Merve203

Sizi ısırınca kalkip sizi goremeyecegi bir yere gecip bekleyin. Disleri kasiniyordur. Bunun icin dis kasiyicilar var. Onlardan alabilirsiniz ise yariyor. Benim kedim de tekir ve yavruyken aşırı issiriyordu. Fakat buyudukce gecti.

Nurguloruc

çok teşekkür ederim diş kaşıyıcı bakacagım